Yüz Sıkılaştırıcı Serum Ve Maskeler: Yüzü Sıkılaştıran Maskeler

Yüz Sıkılaştırıcı Serum Ve Maskeler: Yüzü Sıkılaştıran Maskeler

Yüzü sıkılaştıran maskeler

Yüzü sıkılaştıran maskeler

Cilt, vücutta yaşlanma belirtilerinin görüldüğü alanların başında gelir. Zamanla esnekliğini ve nemini kaybeden ciltte kırışıklık ve ince çizgiler oluşur. Bu kırışıklıkları azaltmak için genellikle kozmetik kremler ve serumlar kullanılır. Ancak yüz sıkılaştırıcı krem ve serumlar kimyasal içerir. Bu nedenle doğal ev yapımı krem ve serumlar ile cildin sıkılaşması ve gerginleşmesi sağlanabilir.

Yüz sıkılaştırıcı maske tarifleri: Ev yapımı yüz sıkılaştırıcı maskeler

1. Ev yapımı sıkılaştırıcı maske: Sıkılaştırıcı yumurta akı maskesi:

– Bir adet yumurta akı iyice çırpılır. Köpürtülür ve cilde masaj yaparak uygulanır. Ciltte kuruyana kadar beklenmelidir. Ardından cilt ılık su ile durulanır.

– Yumurta cilt sıkılaştırmak için kullanılan en etkili malzemelerden biridir. Cildin sıkılaşmasına yardımcı olurken aynı zamanda cildi besler ve güçlendirir.

– Uygulamanın haftada 4 ya da 5 kez düzenli olarak yapılması önerilir. 1 ay içerisinde cildin daha sıkı olmasını sağlayacaktır.

2. Cilt sıkılaştıran doğal maskeler: Yumurta akı ve un

Gerekli malzemeler:

– 1 adet yumurta akı

– 1 yemek kaşığı un

– Kuru ciltler için kullanılacaksa gliserin

– 1 çay kaşığı bal

Uygulanışı:

– Bir adet yumurta akı çırpılır. Ardından içerisine un, bal ve kullanılacaksa gliserin konulur. Bu karışım hamur haline geldikten sonra cilde uygulanır. Yaklaşık 20 dakika kuruması beklenir. Daha sonra cilt ılık su ile durulanır.

– Bu maske için un yerine kil de kullanılabilir. Kil kullanımı özellikle yağlı ciltler için önerilir. Kil, ciltteki nem dengesini korurken fazla sebum üretilmesini engeller.

3. Cildi sıkılaştırıcı tonikler ev yapımı: Yumurta akı ve yoğurt

Gerekli malzemeler:

– 1 adet yumurta akı

– 1 yemek kaşığı yoğurt

– 1 çay kaşığı şeker

Uygulanışı:

– Yumurta akı bir kase içerisinde iyice karıştırılır. Ardından içerisine şeker ve yoğurt eklenir. Elde edilen karışım cilde masaj yaparak uygulanır. Ciltte kuruması için 10 ya da 15 dakika bekletildikten sonra cilt ılık su ile durulanır.

– Yoğurt, cildin sıkılaşmasına yardımcı olurken aynı zamanda cilt lekelerini azaltır. Cildin temizlenmesini sağlar. Ciltteki ölü deri hücreleri temizler ve aynı zamanda cildi nemlendirir. Yaşlanma etkilerini azaltmada da etkilidir.

4. Cilt sıkılaştırma kürü: Lahana ve pirinç unu

Gerekli malzemeler:

– 2 ila 3 adet lahana yaprağı

– 1 yemek kaşığı pirinç unu

– Birkaç damla zeytinyağı

Uygulanışı:

– Lahana yaprakları ezilerek hamur kıvamına getirilir. Ardından içerisine pirinç unu ve zeytinyağı eklenir. Zeytinyağı yerine badem yağı da kullanılabilir. Elde edilen karışım cilde masaj yaparak uygulanır. Ciltte kuruması beklendikten sonra ılık su ile durulanır. Bu karışımın içerisine istenirse yumurta sarısı da eklenebilir.

– Lahana yaprakları ciltteki kırışıklıkları azaltırken aynı zamanda cildi sıkılaştırır. Badem yağı ya da zeytinyağı kullanılması ise cildin nem dengesinin korunmasına yardımcı olur.

5. Evde cilt sıkılaştırıcı maske: Lahana ve bal

Gerekli malzemeler:

– Lahana yaprakları

– Bal

– Yoğurt

– Kuru ciltler için bademyağı ya da zeytinyağı

Uygulanışı:

– 2 ila 3 lahana yaprağı ezilir. Ardından içerisine yoğurt ve bal eklenir. Kuru ciltlere uygulanacaksa içerisine badem yağı ya da zeytinyağı da uygulanmalıdır. Bu karışım cilde masaj yaparak uygulanır. Yaklaşık 15 ila 20 dakika kadar ciltte bekletildikten sonra ılık su ile iyice durulanır.

Tüm bu ev yapımı maskeler cildin sıkılaşmasına yardımcı olur. Ancak sabırlı olunmalı ve düzenli olarak kullanılmalıdır. Genellikle 1 ayın sonuna doğru gözle görülür sonuçlar alınmaktadır.

Please follow and like us:

Bir Cevap Yazın