Yaşlılık Lekeleri Nasıl Yok Edilir: Yaşlılık Lekelerine Bitkisel Çözüm

Yaşlılık Lekeleri Nasıl Yok Edilir: Yaşlılık Lekelerine Bitkisel Çözüm

yaşlılık lekelerine bitkisel çözüm

yaşlılık lekelerine bitkisel çözüm

Yaşlılık lekelerinden kurtulmanın doğal yolları:

Yaşlılık lekelerine ne iyi gelir: Yaşlılık lekeleri için bitkisel çözüm

1. Yaşlılık lekelerine çözüm: Hint yağı

– Yaşlılık lekeleri için en etkili çözümlerden ilki hint yağıdır. Hint yağı cilt yapısının güçlenmesine yardımcı olurken aynı zamanda cildi nemlendirir. Ciltteki koyu lekelerin azalmasını sağlar. Cilt hücrelerinin kendi kendini onarmasını teşvik eder ve cildi besler.

– Hint yağı aynı zamanda E vitamini açısından zengindir.

– Biraz hint yağı pamuk yardımı ile etkilenen cilde uygulanır. Birkaç saat ciltte bekletilir. Daha sonra cilt ılık su ile yıkanır.

– Uygulamanın düzenli olarak yapılması kahverengi cilt lekelerinin görünümünü kısa sürede azaltır.

2. Yaşlılık lekelerine kür: Limon suyu

– Limon suyu da yaşlılık lekeleri için etkili sonuçlar vermektedir. Cilt renginin açılmasına yardımcı olurken aynı zamanda cilt tonunu dengeler. Bakterilerin ve kirin arınmasına yardımcı olur.

– Cilt ılık su ile durulanır. Ardından limon dilimleri ile etkilenen cilt alanları ovulur. Bir süre ciltte bekletilir ve su ile durulanır. Uygulama günde 2 kez düzenli olarak yapılmalıdır.

– Biraz limon suyu ile su karıştırılır. Bu karışım cilde uygulanır. Ciltte kuruması beklenir. Daha sonra ılık su ile durulanır.

– Alternatif olarak, biraz şeker ve limon suyu karıştırılır. Bu karışım ile cilt 15 dakika kadar ovulur. Ardından ılık su ile durulanır.

– Limon suyu uygulamaları yapıldıktan sonra kesinlikle güneşe çıkılmamalıdır. Aksi halde ciltte lekeler ve yanıklar oluşabilir.

3. Yaşlılık lekelerine kesin çözüm: Aloe vera

– Yaşlılık lekeleri için kullanılan bir diğer çözüm aloe veradır. Aloe vera cildin nemli kalmasına yardımcı olurken aynı zamanda birçok cilt hastalığında da önerilir.

– Biraz aloe vra jeli cilde uygulanır. Yaklaşık 30 dakika kadar ciltte kuruması beklenir. Daha sonra ılık su ile durulanır. Bu uygulama günde 2 kez düzenli olarak yapılmalıdır.

4. Yaşlılık lekeleri nasıl giderilir: Un

– Un da cilt renginin açılması için kullanılan yaygın çözümlerden biridir. Ciltteki kahverengi lekelerin ve yaşlılık lekelerinin azalmasını sağlar. Aynı zamanda cildin daha parlak ve canlı görünmesini sağlar.

– Biraz un ile bir çay kaşığı süt, yarım çay kaşığı limon suyu, bir çay kaşığı domates suyu, bir çay kaşığı badem yağı ya da hint yağı, bir tutam zerdeçal ile su karıştırılır. Bu karışım pürüzsüz hale getirildikten sonra cilde uygulanır. Yaklaşık 20 dakika kadar ciltte bekletilir ve su ile durulanır.

– En iyi sonuçları almak için uygulama günde bir kez düzenli olarak yapılmalıdır.

5. Yaşlılık lekeleri nasıl yok edilir: Ayran

– Yaşlılık lekeleri için ayran da kullanılan çözümlerden biridir. Ayran içerisindeki asitler ile cilt yapısını temizler ve cildin nemli kalmasını sağlar. Cilt tonunu dengeler.

– Biraz ayran pamuk yardımı ile cilde uygulanır. 10 ya da 15 dakika kadar ciltte bekletilir ve su ile durulanır.

– Akne sorunu için ayran ile biraz limon suyu karıştırılarak da kullanılabilir. Ciltte kuruması beklenir ve ardından ılık su ile cilt durulanır.

6. Yaşlılık lekeleri için maske: Yoğurt

– Yaşlılık lekeleri için önerilen bir diğer çözüm yoğurttur. Yoğurt içerdiği yararlı bakteriler ile ciltteki bakterilerin ölmesini sağlar. Cildin esnekliğini korumaya da yardımcı olan yoğurt cildin daha aydınlık görünmesini sağlar.

– Biraz yoğurt, yulaf ezmesi ile limon suyu karıştırılır. Macun kıvamına getirilen karışım cilde lekelerin olduğu alanlara uygulanır. Yaklaşık 30 dakika kadar ciltte bekletilir. Daha sonra soğuk su ile durulanır.

– Uygulama sonrasında cilde cilt tipine uygun hafif bir nemlendirici uygulanır.

– Uygulama 3 ay boyunca haftada 2 kez düzenli olarak yapılmalıdır.

7. Yaşlılık lekelerine doğal çözümler: Yaban turbu

– Cilt lekelerinin azalması ve cilt yapısının nemli kalması için yaban turbu da kullanılabilir.

– Yarım fincan elma sirkesinin içerisine birkaç parça yaban turbu eklenir. 2 hafta boyunca kapaklı bir kap içerisinde ışık almayan ve nemsiz bir yerde saklanır. Her gün karışımın bir kez karıştırılması önerilir.

– Karışım 2 haftanın sonunda süzülür. Sivilcelerin, cilt lekelerinin ve aknelerin üzerine uygulanır. Bir süre ciltte bekletilir ve su ile durulanır.

8. Kırmızı frenküzümü

– Yaşlılık lekeleri için önerilen bir diğer çözüm kırmızı frenk üzümüdür. Bu meyve cildin sıkılaşmasına yardımcı olur ve cilt tonunu dengeler.

– Bir çay kaşığı bal ile biraz kırmızı frenküzümü karıştırılır. Elde edilen macun cilde uygulanır. Yaklaşık 15 ya da 20 dakika kadar ciltte bekletilir. Daha sonra ılık su ile durulanır.

– Uygulama haftada birkaç kez düzenli olarak yapılabilir.

9. Meyve suları

– Cilde düzenli olarak meyve suları da uygulanabilir.

– Portakal suyu, maydanoz suyu, limon suyu ve kuş üzümü suyu eşit miktarda karıştırılır. Elde edilen karışım cilde uygulanır. Yaklaşık 10 ya da 15 dakika kadar ciltte kuruması beklenir. Daha sonra cilt ılık su ile durulanır.

10. Elma sirkesi

– Elma sirkesi de yaşlılık lekeleri için önerilir. Asidik yapısı ile cildi besler ve ciltteki kiri arındırır. Cilt tonunun iyileşmesini sağlayan elma sirkesi aynı zamanda cilde parlaklık ve canlılık verir.

– Biraz su ile karıştırılan elma sirkesi cilde uygulanır. Ciltte kuruması beklenir ve daha sonra ılık su ile durulanır. Uygulama her gün düzenli olarak yapılabilir.

 – Alternatif olarak biraz elma sirkesi, bir çay kaşığı portakal suyu ile karıştırılır ve cilde uygulanır. Ciltte yaklaşık 10 dakika kadar bekletilir. Daha sonra ılık su ile durulanır.

11. Sandal ağacı tozu

– Yaşlılık lekeleri için önerilen bir diğer bitkisel çözüm sandal ağacı tozudur. Bu bitki ciltteki kahverengi lekelerin azalmasına yardımcı olur. Aynı zamanca cildin esnekliğini korur.

– Biraz sandal ağacı tozu ile limon suyu ve gliserin karıştırılır. İçerisinde biraz da gül suyu eklenir. Elde edilen karışım cilde uygulanır. Bir süre ciltte bekletilir. Daha sonra ılık su ile durulanır. Uygulama haftada birkaç kez düzenli olarak yapılabilir.

– Biraz sandal ağacı tozu ile E vitamini yağı ve limon suyu ya da portakal suyu karıştırılır. Elde edilen karışım cilde uygulanır. Ciltte 30 dakika kadar bekletilir ve su ile durulanır. Bu uygulama haftada birkaç kez düzenli olarak yapılabilir.

12. Papaya

– Papaya içerdiği enzimler ile cildi besler ve geliştirir. Aynı zamanda sivilce ve siyah nokta sorunu için de önerilir. Cildin daha sağlıklı ve parlak görünmesini sağlar.

– Bir adet papaya ezilir ve püre haline getirilir. Elde edilen püre cilde uygulanır. Yaklaşık 20 dakika kadar ciltte bekletilir. Daha sonra cilt ılık su ile durulanır.

13. Soğan suyu

– Soğan suyu da yaşlılık lekelerinin azaltılması için kullanılabilir. Kahverengi lekelerin azalmasına yardımcı olurken sarkmaları da önler.

– Soğan dilimler halinde kesilir. Ardından cilde uygulanır. Bir süre ciltte bekletilir ve su ile durulanır. Uygulama günde 2 ya da 3 kez düzenli olarak yapılabilir.

– Biraz soğan suyu ve bal karıştırılır. Elde edilen karışım cilde uygulanır. 15 dakika kadar ciltte bekletilir. Daha sonra ılık su ile durulanır.

Please follow and like us:

Bir Cevap Yazın