Tırnak Mantarına Ne İyi Gelir: Tırnak Mantarı İçin Bitkisel Çözümler

Tırnak Mantarına Ne İyi Gelir: Tırnak Mantarı İçin Bitkisel Çözümler

tırnak mantarı için bitkisel çözümler

tırnak mantarı için bitkisel çözümler

Tırnak mantarı için doğal çözüm önerileri şunlardır:

Tırnak mantarı nasıl iyileşir: Tırnak mantarına bitkisel çözüm

1. Tırnak mantarına zeytinyağı ve tuz

– Tırnak mantarı için en etkili çözümlerden ilki zeytinyağı ve tuz karışımıdır. Zeytinyağı cildin nemlenmesine yardımcı olurken aynı zamanda mantara neden olan bakterilerin ölmesini sağlar. Tuz da aynı etkileri gösterir. İkisi bir arada kullanıldığında son derece etkili sonuçlar alınacaktır.

– Biraz sofra tuzu ve zeytinyağı karıştırılır. Tırnakların üzerine masaj yaparak uygulanır. Bir süre bekletilir ve su ile durulanır.

– İşlem düzenli olarak her gün yapılmalıdır.

2. Tırnak mantarına bitkisel yağlar: Çay ağacı yağı

– Çay ağacı yağı da mantar için kullanılan çözümlerden biridir. Cilt yapısını geliştirirken aynı zamanda hücrelerin yenilenmesini sağlar. Antiseptik özellikleri ile var olan bakterilerin ölmesini sağlar.

– Biraz çay ağacı yağı bir pamuk yardımı ile tırnak üzerine doğrudan uygulanır. Ardından tırnak yumuşak bir fırça ile fırçalanır.

– Tırnakların üzerine biraz çay ağacı yağı ile zeytinyağı karışımı da uygulanabilir.

3. Tırnak mantarına iyi gelen yağlar: Lavanta yağı

– Lavanta yağı içerdiği enzimler ile mantar lezyonlarının azalmasına yardımcı olur. Etkili ve doğal antiseptik özellikleri vardır.

– Lavanta yağı ısıtılır ve tırnak üzerine uygulanır. Biraz bekletilir ve su ile durulanır. İşlem her gün düzenli olarak yapılabilir.

4. Tırnak mantarı için bitkisel yağlar: Hindistan cevizi yağı

– Hindistan cevizi yağı etkili anti bakteriyel ve anti fungal özelliklere sahiptir.

– Biraz saf hindistan cevizi yağı ısıtıldıktan sonra pamuk yardımı ile tırnaklara uygulanabilir.

5. Tırnak mantarını ne öldürür: Portakal yağı

– Portakal yağı da çay ağacı yaprakları ile aynı etkiye sahiptir. Tırnakların yapısının bozulmasını engeller. Tırnak kaybının önüne geçilmesini sağlar.

– Biraz saf portakal yağı ile bir miktar çay ağacı yağı ve zeytinyağı ya da üzüm çekirdeği yağı karıştırılarak enfekte olan tırnaklara uygulanır. Kuruması beklenir ve durulama gerektirmez.

6. Tırnak mantarını ne geçirir: Kekik yağı

– Tırnak mantarı tedavisinde önerilen bir başka çözüm kekik yağıdır. Kekik yağı var olan enfeksiyonun azalmasına yardımcı olurken aynı zamanda cilt yapısını geliştirir. Etkili ve güçlü anti bakteriyel, analjezik, antiseptik, antiparaziter ve anti viral özellikleri de vardır.

– 1 çay kaşığı kekik yağı ile iki damla zeytinyağı iyice karıştırılır. Karışım pamuk yardımı ile tırnak üzerine uygulanır.

– İşlem 3 ya da 4 hafta süreyle her gün 1 defa tekrarlanmalıdır.

7. Tırnak mantarı ve limon suyu

– Limon suyu da tırnak mantarı için önerilen çözümlerden biridir. Asidik yapısı ile tırnak yapısının korunmasına yardımcı olur ve mantara neden olan bakterileri öldürür.

– Bir adet limon sıkılır. Limon suyu etkilenen tırnaklara pamuk yardımı ile doğrudan uygulanır. 15 dakika bekletilir ve ardından ılık su ile durulanır. Uygulamanın her gün düzenli olarak 1 ay boyunca yapılması önerilir.

– Zeytinyağlı ve limon suyu eşit miktarda karıştırılır. Ardından nazikçe mantar oluşan tırnaklara uygulanır. İşlem her gün yapılmalıdır.

– Limon yağı da kullanılabilir. Limon yağı doğrudan enfekte olan tırnağa uygulanabilir. Limon yağının anti bakteriyel özellikleri oldukça etkilidir.

8. Tırnak mantarına elma sirkesi

– Bir yemek kaşığı organik elma sirkesi bir bardak suyun içerisine eklenir. Bu karışım bir sprey şişesine eklenir ve etkilenen alana uygulanır. Her gece yatmadan önce uygulanması önerilir.

– Biraz bal ile elma sirkesi karıştırılır. Elde edilen karışım pamuk yardımı ile tırnaklara uygulanır. Bir süre bekletilir ve su ile durulanır.

9. Tırnak mantarına karbonat

– Karbonat da mantar enfeksiyonunda etkilidir. Biraz su ile karbonat karıştırılır. Karışım hamur haline getirilir. Elde edilen hamur cilde uygulanır. Bir süre ciltte bekletilir ve ardından alan ılık su ile durulanır.

Please follow and like us:

Bir Cevap Yazın