Soğuk Lazerle Kilo Verme: Soğuk Lazerle Zayıflama

Soğuk Lazerle Kilo Verme: Soğuk Lazerle Zayıflama

Soğuk lazerle zayıflama

Soğuk lazerle zayıflama

Kilo verme ve zayıflama için genellikle diyet programları ve egzersiz programlarına başvurulur. Bu şekilde sağlıklı bir şekilde kilo verilir. Ancak bu programlar uzun vadede sonuç verir. Daha kısa sürede sonuç alınması isteniyorsa estetik çözümlerden faydalanılabilir. Soğuk lazer uygulaması kilo vermek için uygulanan en etkili lazer uygulamaları arasındadır. Gelişen teknoloji ile birlikte zayıflamaya yönelik uygulanan estetik çözümler de gelişmiştir. Liposakşına alternatif olarak uygulanan bu teknik ağrısız bir yöntemdir. Kesiler ya da cerrahi işlemler yapılmadığı için iyileşme süreci çok daha kısadır. Acısız ve ağrısız zayıflama yöntemleri arasında günümüzde en sık tercih edilen tekniklerden biridir.

Soğuk lazer ile kilo verme:

– Soğuk lazer uygulaması özellikle bölgesel yağlar için son derece etkilidir. Yağ hücrelerinin yakılmasına yardımcı olur. Ayrıca cilt altında kolajen üretimini artırır.

– Lazer uygulaması ile vücuttaki yağ hücresi sıvılaştırılarak atılır. Yağ sıvı haline geldikten sonra lenf dolaşımıyla atılmaktadır. Bu şekilde uygulama yapılan alanlarda incelme ve sıkılaşma sağlanır.

– Soğuk lazer uygulaması 3 gün aralıklar ile yapılmaktadır. Genellikle 6 seans uygulama yapılır ve sonuç alınır. Her haftalık uygulama sonrasında 2 beden incelme hedeflenir.

– Uygulama yaklaşık 40 dakika kadar sürer.

Soğuk lazer ne işe yarar: Soğuk lazer nerelere uygulanır?

– Soğuk lazer uygulaması karın bölgesine, bacak ve gıdı alanlarına ya da yanaklara uygulanabilir.

– Soğuk lazer uygulaması ilk iki seanstan sonra sonuçlarını vermeye başlar.

– Bu uygulamada yağ hücreleri tamamen yok edilmez. Sadece içi boşaltılır. Bu nedenle uygulama sonrasında beslenme düzenine dikkat edilmesi ve düzenli egzersiz yapılması önerilir.

– Sonuçlar genellikle işlemden yaklaşık bir hafta sonra belirgin olmakla birlikte, uzun vadeli sonuçlar bir ya da iki ay içerisinde görülür. Elde edilen görünümün devam etmesi için sağlıklı beslenme düzenine mutlaka uyulmalıdır.

– Bol bol sebze ve meyve ağırlıklı besinler tüketilmeli; yağlı ve kızartma gıdalardan uzak durulmalıdır. Düzenli egzersiz için bir spor salonuna danışılabilir ya da haftanın 4 ila 5 gün evde düzenli olarak egzersiz yapılabilir.

Soğuk lazerin zararları ve yan etkileri:

– Soğuk lazer uygulaması diğer lazer uygulamaları gibi ciltte kızarıklık ve hafif şişliklere neden olabilir. Ancak bu etkiler kısa süre içerisinde kaybolur.

– Soğuk lazer uygulaması sırasında göz hasarını engellemek için özel gözlükler kullanılabilir.

Soğuk lazer uygulaması günümüzde zayıflamak için kullanılan en etkili çözümlerden biridir. Yağların azaltılmasını sağlarken aynı zamanda cildin sıkılaşmasını sağlar. Soğuk lazer uygulaması vücuttaki enerji alanlarını uyarır. Bu şekilde endorfin ve seratonin etkinliğini sağlar. Kişiye rahatlama da sağlar. Soğuk lazer uygulamaları herhangi ciddi bir yan etkiye neden olmaz. Oluşan kızarıklık ve şişlik gibi yan etkiler de kısa sürede geçer. Soğuk lazer uygulaması alanında uzman kişiler tarafından sertifikalı estetik merkezlerinde yaptırılmalıdır. Bilinçsiz şekilde yapılan lazer uygulamaları ciltte yanıklara ve kalıcı izlere neden olabilir. Soğuk lazer ameliyatsız zayıflama yöntemleri arasında en güvenli ve ağrısız olanıdır. Vücudun şekillendirilmesine yardımcı olur. Özellikle kalça ve karın alanlarındaki bölgesel yağlanmadan şikayetçi kişilere önerilir. Lipoliz ve liposakşın gibi yöntemlere kıyasla acısız ve ağrısız bir yöntem olması tercih edilme sıklığını artırmaktadır. Bölgesel yağlardan kurtulmak için soğuk lazer uygulaması düşünülüyorsa bir estetik doktoruna başvurulmalıdır. Doktor yağ oranına ve hastanın durumuna göre bu yöntemin başarılı olup olmayacağına karar verir. Eğer soğuk lazer uygulaması kişiye uygun değilse farklı estetik çözümler önerilebilir.

Please follow and like us:

Bir Cevap Yazın