Sivilce Lekeleri Tedavisi Altın İğne Tedavisi: Altın İğne Fraksiyonel Radyo Frekans Tedavisi

Sivilce Lekeleri Tedavisi Altın İğne Tedavisi: Altın İğne Fraksiyonel Radyo Frekans Tedavisi

Sivilce lekeleri tedavisi altın iğne tedavisi

Sivilce lekeleri tedavisi altın iğne tedavisi

Fraksiyonel radyo frekans yöntemi estetik alanda uzun yıllardır kullanılan ve güvenli yöntemlerden biridir. Günümüzde teknolojik gelişmeler sonucunda radyo frekans yöntemi de gelişmiştir. Sivilce izleri için en etkili yöntem olan altın iğne tedavisi ile altın iğneler aracılığıyla cilt altı dokularına doğrudan atış yapılır.

Fraksiyonel iğneli radyofrekans (Altın İğne): Altın iğne nasıl yapılır:

– Altın iğneli radyofrekans işleminde radyo frekans cihazı kullanılır. Bu cihazda bulunan altın iğneli başlık cilde temas ettirilir. Mikro altın iğneler cilt altında istenilen derinliğe kadar ulaşır. Cilt altına girişler oldukça anidir.

– Tedavide kullanılan iğnelerin cildin ne kadar altına ulaşacağı önceden ayarlanır ve bu girişler otomatik olarak yapılır. Birçok sayıda altın uçlu mikro iğne cildin üzerinde delikler oluşturur. Radyo frekans ise sadece bu iğnelerin ucundan gönderilir. Cilt üstüne temas etmez.

– Altın iğne radyofrekans yöntemi dermiste bulunan kollajen miktarının artmasına yardımcı olurken aynı zamanda cildin esnek kalmasını sağlar. Cilt yapısını geliştirir ve sivilce izlerinin azaltılmasını sağlar.

Altın iğne radyofrekans ne işe yarar: Altın iğne faydaları:

– Cildi gençleştirir ve kırışıklıkları azaltır.

– Boyun ve dekolte bölgesinin toparlanmasını sağlar, sarkmaları azaltır.

– Cilt lekeleri ve sivilce izleri için kullanılır.

– Cilt çatlakları için kullanılır.

– Kollarda ve bacaklarda oluşan sarkmaları azaltır.

– Cilt gözeneklerini sıkılaştırır.

– Aktif sivilce tedavisi için kullanılabilir.

– Aşırı terleme tedavisinde etkilidir.

Altın iğne radyofrekans nerelerde kullanılır:

– Altın iğne radyo frekans yöntemi özellikle alın bölgesi, kaş arası, dudak üstü kırışıklıkları, yanak kırışıklıkları ve göz çevresi için kullanılır.

– Altın iğne tedavisi ciltteki sarkmaları azaltırken cildin toparlanmasını sağlar. Özellikle dekolte bölgesi kırışıklıkları için son derece etkili sonuçlar vermektedir.

– Altın iğneli radyofrekans uygulamasının sık kullanıldığı cilt sorunlarından biri de sivilce sorunudur. Sivilce izlerini azaltan bu tedavi, kistli ve derin sivilce izleri için de etkilidir. Ayrıca cildi aydınlatır ve cilt yapısının yenilenmesini sağlar.

– Cilt çatlaklarının azalmasına yardımcı olan altın iğne yöntemi cilt hücrelerinin kendini yenilemesini hızlandırır. Cilt tonunu dengeler ve çatlak tedavisinde gerekli görüldüğünde fraksiyonel karbondioksit lazerle ile birlikte de kullanılmaktadır.

– Ani kilo alınıp verilmesi ile oluşan cilt sarkmalarında başarılı sonuçlar vermektedir. Yüzün yanı sıra kol için ve bacak içi bölgelerine de yapılmaktadır.

– Altın iğne uygulaması genellikle 3 seans yapılır. Bu seanslar arasında 1 ay aralık bulunmalıdır.

– Ameliyatsız çözümler arasında en etkili tekniklerden biri olan altın iğne tedavisi koltuk altı terlemesini azaltmada da etkilidir. Ter bezlerini kalıcı olarak etkileyen radyofrekans yöntemi bu bölgelerdeki ter üretiminin durmasını sağlar.

Altın iğnenin yan etkileri: Altın iğne radyofrekansın yan etkileri:

– Altın iğne uygulaması diğer uygulamalara göre oldukça farklıdır. Fraksiyonel lazer gibi estetik işlemlerde oluşan kızarıklıklar ya da ciltteki pullanmalar bu yöntemde oluşmaz. Bunun nedeni cilt yüzeyinin frekanslardan etkilenmemesidir. Ciltte soyulma da oluşmaz.

– Uygulama yapıldıktan sonra cilde 3 ila 5 saat kadar hafif pembelik kalabilir. Ancak 6 saat sonunda bu durum tamamen geçer. Kişi, uygulamanın ardından günlü yaşantısına devam edebilir.

– Bazı kişilerde uygulama sonrasında az miktarda şişlik ya da ödem oluşabilir. Ancak bu durum da birkaç saat içerisinde geçer

Altın iğne fraksiyonel radyo frekans tedavisinin en iyi yanı uygulama sonrasında ciltte herhangi ve ciddi bir yan etki yaratmamasıdır. Ayrıca diğer estetik tedavilerin çoğu ile birleştirilerek uygulanabilir.

Please follow and like us:

Bir Cevap Yazın