Saç Dökülmesi Lazer Tedavisi: Lazerle Saç Ekimi

Saç Dökülmesi Lazer Tedavisi: Lazerle Saç Ekimi

Lazerle saç ekimi

Lazerle saç ekimi

Saç dökülmesi günümüzde sık görülen sorunlardan biridir. Saç dökülmesini azaltmak için genellikle kozmetik ürünler, serumlar, şampuanlar ve saç maskeleri uygulanır. Bu çözümler uzun sürede sonuç verir. Daha kısa sürede sonuç almak için estetik çözümlere başvurulabilir.

Saç dökülmesine lazerli çözüm: Lazerle saç dökülmesi tedavisi

Lazer saç dökülmesi tedavisinde 2 farklı yöntem kullanılır. Bu yöntemler şunlardır:

– Foliküler ünite transplantasyonu: FUT saç ekimi:

– Saç dökülmesini önlemek ve kellik için en etkili ve yaygın olarak kullanılan lazer tedavisi FUT saç ekimidir. Bu uygulama sırasında ensedeki sağlıklı saçlar toplu halde ince deri ile birlikte alınır. Bu saç kökleri saçlarda boşluk olan alanlara uygulanır. Parça şeklinde alınan saç kökleri ihtiyaç duyulan alanlara uygulanırken dikiş gerektirir. Bu dikişler genellikle 15 gün içerisinde alınır.

– Saç ekimi sırasında saçların saç çıkış yönünde dikilmesi gerekir. Ayrıca eşit aralıklarla ve saçlar kümeleştirilmeden uygulanmalıdır. Bu şekilde saçların daha doğal görünmesi sağlanır.

– Foliküler ünite ekstraksiyonu: FUE saç ekimi:

– Foliküler ünite ekstraksiyonu diğer adıyla FUE saç ekimi yöntemi saç köklerinin özel ince uçlu iğnelerle alınması ile gerçekleştirilir. Enseden ve vücudun bazı bölgelerinden kıl kökleri tek tek alınır. Ardından uygulama yapılacak alanda minik kıl kökleri için delikler açılır. Bu deliklere tek tek alınan kıl kökleri yerleştirilir. Saç çizgisi doğru bir şekilde belirlendiğinde bu uygulama sonrasında da doğal bir görünüm elde edilir.

Saç ekimi ne kadar sürer?

– Saç ekiminde süre uygulama yapılacak alanın büyüklüğüne göre değişir. Ayrıca cilt yapısı, saç yapısı ve uygulanacak tekniğe göre de farlılıklar oluşabilir. Genellikle 4 ila 6 saat kadar sürmektedir.

Saç ekiminde ağrı olurmu?

– Saç ekimi uygulamalarında genellikle lokal anestezi uygulanır. Bu şekilde hastanın acı ve ağrı hissetmesi engellenir.

Saç ekimi teknikleri nasıl belirlenir?

– Saç ekimi öncesi doktor saç ve cilt yapısını analiz eder. Kişinin saç yapısına en uygun saç ekim yöntemini belirler.

– Evet ekilen saçlar uygulama sonrası doktor tavsiyelerine uyulması durumunda % 100 başarılıdır.

Saç ekimi sonrası:

– Saç ekimi sonrasında rutin hayata geri dönülebilir.

– Uygulama sonrasında uygulama yapılan alanlarda kızarıklık ve ufak şişlikler olabilir. Ancak bu yan etkiler birkaç gün içerisinde kendiliğinden geçer.

– Uygulama sonrasında bir süre saçlara su değdirilmemelidir. Ne zaman banyo yapılacağı konusunda doktora danışılmalıdır.

– Saç ekimi uygulamasından 3 ay sonra sonuçlar görülmeye başlanır. En iyi sonuçları görmek için 6 ay beklenmesi önerilir.

– Ekilen saçlar ileriki zamanlarda dökülmez. Saçlar dökülmeyen bölgeden alındığında sağlıklı bir şekilde uzamaya devam eder.

– Saç ekimi uygulamaları doğru ve başarılı bir şekilde uygulandığında doğal bir görünüm kazanır. Bu nedenle saç ekimi yapıldığı belli olmaz.

– Saç ekimi fiyatları uygulanılan tekniklere ve uygulama yapılan merkezlere göre farklılık gösterebilir. Cilt yapısı, saç yapısı ve uygulama yapılacak alanın büyüklüğü de saç ekimi fiyatında etkilidir.

– Saç ekimi alanında uzman ve eğitimli kişiler tarafından yapılmalıdır. Başarılı sonuçlar alınması için uygulama yapan kişinin uzmanlığı da etkilidir. Sertifikalı merkezler tercih edilmelidir.

Saç ekimi günümüzde yaygın olarak yapılan uygulamalar arasındadır. Saçlarda dökülme ve kellik durumu söz konusu olduğunda lazer saç ekimi yöntemleri denenebilir. Öncelikle alanında uzman kişilere başvurulmalıdır. Hangi tekniğin uygulanacağı belirlendikten sonra teknik ile ilgili artı ve eksiler doktor ile detaylıca konuşulmalıdır. Saç ekimi sonrası saç bakımı ve doktor tavsiyelerine uyulması saç ekimi uygulamasının başarısını korumada son derece etkilidir.

Please follow and like us:

Bir Cevap Yazın