Perkutan Teknik İle Saç Ekimi: Perkutan Saç Ekimi

Perkutan Teknik İle Saç Ekimi: Perkutan Saç Ekimi

Perkutan saç ekimi

Perkutan saç ekimi

Saç dökülmesi ve kellik günümüzde rahatsız edici ve sık görülen sorunlardan biri haline gelmiştir. Bu sorun için çeşitli saç ekimi yöntemleri kullanılmaktadır. Perkutan yöntemi de bu yöntemlerden biridir.

Perkutan ekim tekniği nasıldır?

– Perkutan tekniğinde cilde kesi yapılmaz. Bunun yerine ince iğneler yardımı ile ciltte delikler açılır. Ekilecek saçlar bu delikler içerisine yerleştirilir. Doğal bir görünüm kazandırmak için doğru açılar kullanılmalıdır. Ayrıca doğru derinliğe ulaşılmalıdır.

– Perkutan saç ekimi tekniğinde saç alınan ve saç ekimi yapılan bölgelerde herhangi bir iz kalmaz. Doğal bir görünüm elde etmek için özellikle saç çizgisi bölgesinde saçlar dar açı ile çıkarılır. Ayrıca saç ekim sıklığına da dikkat edilmelidir.

– Perkutan ekimi ile estetik açıdan başarılı bir sonuç alınması için saç ekim yoğunluğu ve ekim açıları son derece önemlidir.

– İnce telli saçlarda 45 ila 50 kök kullanılırken kalın telli saçlarda 35 ila 40 kök yeterlidir.

– Yeterli miktarda ve yoğunlukta saç ekilmediğinde yoğun saç görünümü sağlanamaz. Bu da yapay bir görüntü oluşturur.

 Perkutan tekniği ile saç ekimi etkili midir?

– Perkutan ekim tekniğinin en önemli yönü doğal sonuçlar vermesidir. Saç yapay bir görüntüye sahip olmaz. Uygulama öncesi saç diplerinin iyi analiz edilmesi ve metrekareye düşecek saç yoğunluğunun tespit edilmesi gerekir.

– Saç ekimi açılan küçük deliklere yapılacağından saç kökleri zarar görmez. İğne ile yapılan uygulama saç diplerinde acı, şişlik ve kanamalara neden olabilir. Ancak bu etkiler birkaç gün içerisinde geçer. Ayrıca saç diplerinde herhangi bir iz kalmaz.

– Perkutan yöntemi ile saç ekimi yapıldıktan sonra gündelik yaşama devam edilebilir.

Perkutan yönteminde iyileşme süreci ne kadar sürmektedir?

 – Perkutan yöntemi yani iğneli teknik ile saç ekimi uygulamalarının iyileşme süreci oldukça kısadır. 2 ila 3 gün sonunda saç derisi iyileşir.

– Uygulama sonrasında bazı noktalarda dikkatli olunmalıdır. Saç kökleri darbe ve sürtünmeden korunulmalıdır. Bere gibi saçlara sürtünen şeyler takılmamalıdır.

Perkutan tekniği zararlı mı? Perkutan saç ekiminin yan etkileri:

– Perkutan saç ekimi yönteminin yan etkisi yoktur. Ayrıca diğer saç ekim yöntemlerinden farklı olarak ödem, iz ya da şişlik ve kızarıklıklara neden olmaz.

Perkutan tekniği diğer adıyla iğneli saç ekimi günümüze en sık tercih edilen saç ekim yöntemlerinden biridir. Bunun nedeni ağrısız, acısız ve hızlı olmasıdır. Aynı zamanda oldukça ince iğnelerle çalışılır. Bu da her seans için en az 1200 uygulama demektir. Bu yöntemin sonuç vermesi için tek seans yeterli değildir. Tedavinin başarılı olması için en az 2 gün gerekmektedir. Tedavinin hızlı yapılıyor olması maliyetin artmasına neden olmaktadır. Bu nedenle diğer ekim yöntemlerinde daha pahalı fiyatlara yapılıyor olabilir.

Dünyada sık kullanılan saç ekim yöntemleri arasında ilk sırada bulunan pekutan saç ekim tekniği ülkemizde de sık yapılmaktadır. Perkutan tedavisi saçların doğal bir görünüm kazanmasını sağlar. Ancak alanında uzman kişilerde yapılmalıdır. Bu nedenle uygulamanın yapılacağı merkez iyi seçilmelidir. Bazı durumlara kellik ve saç dökülmesi çok yoğun olabilir. Bu durumlarda ya da kişinin cilt tipindeki farklılıklar nedeni ile perkutan yöntemi uygulanamayabilir. Eğer saç ekimi için alınacak yeterince saç kökü yoksa ya da saç köklerinde gevşeklik varsa başka saç ekim yöntemleri denenebilir. Kişi için en uygun saç ekim yöntemi cilt doktoru ve uzmanlar tarafından belirlenecektir.

Please follow and like us:

Bir Cevap Yazın