Lazer Lipoliz: Lipoliz Tedavisi

Lazer Lipoliz: Lipoliz Tedavisi

Lazer lipoliz

Lazer lipoliz

Lazer lipo olarak da bilinen lazer lipoliz günümüzde sık tercih edilen estetik uygulamalar arasındadır. Yağlardan kurtulmaya yardımcı olan bu yöntem vücudun farklı alanlarına uygulanabilir. Lazer lipoliz tekniği cildin sıkılaşmasını sağlar. Bu yöntemde lazer ışınlarından yararlanılır. Vücut şekillendirme uygulamaları içerisinde en etkili uygulamalar arasındadır. Kalça ve basen ile göbek bölgesindeki yağlar için son derece etkilidir. Bu bölgelerin yanı sıra çene altı, kol ve bacak içleri ile ayak bileğine de uygulanmaktadır.

Lazer lipoliz nedir nasıl yapılır?

– Uygulama öncesi lokal ya da genel anestezi uygulanır. Ardından uygulama yapılacak alanlara ufak delikler açılır. Bu deliklerden cilt altına kanüller yardımı ile lazer ışınları uygulanır. Bu lazer ışınları cilt altındaki yağ hücrelerinin parçalanmasını ve yok olmasını sağlar.

– Lazer lipoliz yağ hücrelerini azaltmakla kalmaz. Aynı zamanda ciltte kolajen üretimini artırır. Cildin daha genç ve canlı görünmesini sağlar.

– Lazer lipoliz yöntemi genellikle 1 seans uygulandığında yeterlidir. Başarılı sonuçlar alınır. Ancak ciltte sarkmalar çok yoğunsa işlemin 3 ila 4 ayda bir tekrar edilmesi gerekebilir.

– Uygulama genellikle 1 saat kadar sürer.

Lazer lipoliz kimlere yapılır?

– Lazer lipoliz, obezite hastalarına uygulanamaz. Normal bir vücut ağırlığına sahip ancak bölgesel kilolardan şikayetçi kişilere önerilir.

– Selülit ve cilt çatlaklarının tedavisinde de önerilir.

Lazer lipolizin zararları ve yan etkileri:

– Lazer lipoliz yöntemi her estetik uygulamada olduğu gibi bazı yan etkiler yaratabilir. Lokal anestezi ya da genel anestezi bazı alerjik reaksiyonlara neden olabilir. Ayrıca lokal anestezi nedeni ile ciltte hissizlik de oluşabilir.

– Lazer lipoliz sonrasında ciltte şişlik, morarma ya da hassasiyet yaşanabilir.

– Uygulama yapılan alanda kan toplaması oluşabilir.

– Lazer lipolizin sinirlere bir hasarı olmaz.

Lazer lipoliz yönteminin yan etkileri nadir de olsa ortaya çıkabilir. Ancak genellikle ortaya çıkan yan etkiler kısa sürede kaybolur. Çok fazla kilolar söz konusu ise bu uygulama işe yaramayabilir. Ancak bölgesel yağlanma ve bölgesel kilolar için son derece etkilidir. Lazer lipoliz liposakşın yönteminden daha farklıdır. Özellikleri, uygulama sonrası yan etkileri ve uygulanışı nedeni ile daha çok tercih edilmektedir. Lazer lipolizin liposakşına göre avantajları şunlardır:

– Lazer lipolizin iyileşme süresi liposakşına göre daha hızlıdır.

– Lazer lipoliz vücudun her alanına uygulanabilir. Ancak liposakşın her alana uygulanamaz.

– Bu uygulamada yağ hücreleri parçalandığı için dışarı alınmaz.

– Lazer lipoliz uygulaması, lazer uygulaması ile birlikte yapıldığı için cildin kolajen miktarını artırırken aynı zamanda cilt görünümünü pürüzsüzleştirir. Cildin sıkılaşmasını ve gençleşmesini sağlar.

– Liposakşında ciltte morarma ve şişlikler daha fazla olur. Lazer lipolizde çok nadir görülür. Oluşan şişlik ve morarmalar da 10 gün içerisinde geçer.

– Lazer lipoliz lokal anestezi ile uygulanır. Hastane de yatma gerekmez. Ancak liposakşın ameliyat prosedürü ile yapıldığı için genel anestezi yapılır ve bir gece hastanede kalınması gerekebilir.

– Lazer lipoliz uygulamasının ardından rutin hayata geri dönülür. Hastanın gündelik hayatı olumsuz etkilenmez.

– Lazer lipoliz sonrasında genellikle kanama görülmez. Ancak nadir de olsa kan toplaması olabilir.

– Liposakşın sonrasında genellikle cildin toparlanması için 1 ay kadar korse takılmalıdır. Ancak lazer lipolizde böyle bir bakıma ihtiyaç duyulmaz.

Lazer lipoliz öncesinde cilt tipi analizleri yapılır. Doktor uygun görürse yağları yakmak için bu yöntemi kullanacaktır. Lazer lipolizin her estetik uygulamasında olduğu gibi alanında uzman kişilerce yapılması gerekir.

Please follow and like us:

Bir Cevap Yazın