Kuru ve Yıpranmış Saçlara Bitkisel Çözümler

Aşağıda sizlerle paylaşacağımız 13 adet ev yapımı doğal çözüm formülü ile kurumuş, kırılmış ve yıpranmış durumdaki saçlarınız kendisini canlı, gür ve nemlendirilmiş olarak bulacaklar. Bakalım bu saçlara iyi gelen bitkisel çözümler nelermiş?

Kuru saçlar için Avokado kürü

Bir yumurta ile olgunlaşmış bir avokadoyu (çekirdeği çıkarılılacak) bir arada çırpın, sonra ıslak saçlara bu bitkisel formülü uygulayın. New York’taki Pierre Michel Salon’un saç bakım uzmanı Stephen Sanna, avokadoların vitamin, esansiyel yağ asitleri ve saçlarınıza parlaklığını geri kazandırmaya yardımcı olacak minerallerden yana oldukça zengin olduğunu söylüyor. En az 20 dakika bu saç maskesini bekletin, sonra birkaç kez durulayın. Hasarlı saçlar için haftada bir, sağlıklı saçlar için ayda bir kez bu avokado kürünü tekrarlayın.

Saçlara Tereyağı Masajı

Bu bitkisel çözümü evde mutlaka denemelisiniz: Saçlarınızda istenen parlaklığa kavuşabilmek için bu tereyağı kürünü saçlarınız kuru iken uygulamalısınız. Kuru saçlarınıza tereyağını hafif masaj eşliğinde uygulayın, sonra saçınızı yaklaşık yarım saat boyunca bir duş başlığı ile örtün. Tereyağı kürü bittikten sonra saçlarınızı her zamanki gibi şampuan ile durulayın.

Kuru Saçlara Zeytinyağı Kürü
Saçlarınızı kuruluktan kurtarıp nemlendirmek istiyorsanız yarım çay bardağı zeytin yapı ile saçlarınızı ovuşturun ve saçlarınızı naylon streç ile bu uygulamanın ardından 35 dakika kadar örtün. Ardından havlu ile saçlarınızı bir güzel silin ve daha sonra şampuanla yıkayıp ılık su ile durulayın.

Yıpranmış Saçlara yumurta kürü

Bir yumurta ile az miktarda şampuanı karıştırın, sonra hasarlı saçınıza beş dakika boyunca uygulayın ve iyi durulayın. Bu tedavi, saçınızdaki proteini arttırmaya yardımcı olur.

 

Please follow and like us:

Bir Cevap Yazın