Kaşlar Nasıl Uzatılır: Hint Yağıyla Kaş Uzatma

Kaşlar Nasıl Uzatılır: Hint Yağıyla Kaş Uzatma

hint yağıyla kaş uzatma

hint yağıyla kaş uzatma

Kaşları uzatmak için ne yapmalı?

Hint yağı, castor tohumlarından elde edilen bir yağdır. Genellikle soluk sarı renkte, ya da tamamen renksizdir. Çok sıkı değildir, kalın bir yapısı vardır. Bu yağ cilt bakımı ve saç bakımında kullanılan etkili çözümlerden biridir. Saçların daha hızlı uzamasına yardımcı olurken kıl köklerini besler. Bu nedenle kaşların uzaması için de kullanılmaktadır.

Kaş uzatmak için Hint yağı kullanımı etkili bir çözümdür. Çoğu kadın mükemmel kaşlara sahip olmak ister. Ancak kaşlardaki seyreklik nedeni ila istenilen görüntü sağlanamaz. Bu durumda risinoleik asit açısından zengin bir yağ olan hint yağı kılların büyümesini teşvik etmeye yardımcı olacaktır. İçerisindeki asit saç köklerini besleyici özellikler gösterir.

Hint yağı cilde derinlemesine nüfuz eder ve kıl köklerine kadar ulaşır. Gözeneklerin beslenmesine yardımcı olur.

Kaşları uzatmanın yolları: Kaş uzatma hint yağı uygulaması

– Uygulaması gayet basit olan bir yağdır. Kullanırken dikkate alınması gereken birkaç nokta bulunmaktadır.

– Öncelikle yüz ve kaşların bulunduğu alanlar iyice yıkanmalıdır. Ciltte ölü deri hücresi ve kir olmadığından emin olunmalıdır.

– Bir fırça yardımı ile kaçlar taranır ve kuruması beklenir.

– Ardından biraz hint yağı parmak uçlarına dökülür. Bu yağ kılların çıkış yönünde yavaşla kaşlara uygulanır. Bu şekilde bir gece bekletilir. Yağ cildin derinliklerine kadar işler.

– Eğer bir gece bekletilmek istenmiyorsa alternatif olarak kaşlara 5 dakika yağ ile masaj yapıldıktan sonra 30 dakika kadar bekletilir. Ardından ılık su ile durulanır.

Kaş uzatmak için bitkisel yağlar ve önemli noktalar:

– Bazı kişilerin hint yağına karşı alerjisi olabilir. Bu nedenle bu yağı kaşlarda kullanmadan önce bilek içine ufak bir yerde test etmek gerekir. 24 saat içerisinde kızarıklık ya da kaşıntı oluşmadıysa kullanılabilir.

– Hint yağı gerçekten kalın kıvamda bir yağdır. Bu nedenle uygulama sırasında zorluk yaşanabilir. Bu nedenle gliserin gibi bitkisel malzemeler ile karıştırılarak da kullanılabilir.

– Uygulamanın düzenli olarak her hafta birkaç kez yapılması önerilir. Olumlu ve başarılı sonuçlar yaklaşık 2 ila 4 hafta arasında görülecektir. Bu nedenle sabırlı olunmalıdır.

– Eğer kaşlarda dökülme ve seyreklik yoğun ise uygulamanın her gün yapılması önerilir. Uygulama sırasında kaşın her alanına masaj yapıldığından ve yağ uygulandığından emin olunmalıdır.

– Hint yağı kaşların uzaması için kullanılmasının yanı sıra kirpiklerin uzaması için de kullanılabilir. Kirpik köklerine uygulanması yeterli olacaktır. Ancak kesinlikle gözlere kaçmamalıdır. Göz içerisine kaçması durumunda uygulama durdurulmalı ve göz bol su ile yıkanmalıdır.

Kaş uzatmak için hint yağı:

– Hint yağı saç dökülmesi ve saçların daha hızlı uzaması için kullanılan bir çözüm olsa da aynı etkiyi kaşlarda da gösterir. Seyrelmiş kaşların daha gür ve hoş görünmesine yardımcı olur.

– Hint yağının kaşlar üzerindeki olumlu etkisi yapılan bilimsel araştırmalar ile de desteklenmiştir. Alerjisi olan kişiler dışında herkesçe kullanılabilir. Alerji dışında herhangi bir yan etkisi yoktur.

– Herkesin vücut ve cilt yapısı farklıdır. Bu nedenle alerjisi olmaya kişilerde bile hint yağı alerjik reaksiyona neden olabilir. Hint yağı kullanılmadan önce mutlaka ufak bir cilt alanında test yapılması önerilir. Eğer kaşıntı benzeri alerjik belirtiler ortaya çıkıyorsa mutlaka kullanım bırakılmalıdır.

– Herhangi bir sağlık sorununa sahip olan kişiler ile düzenli ilaç kullananlar ve cerrahi işlem geçirmiş kişiler Hint yağı kullanmadan önce mutlaka doktorlarına danışmalıdır.

Genel olarak, Hint yağının düzenli kullanımı kaşların ve kirpiklerin uzamasına yardımcı olmaktadır. Ancak sabırlı olunmalı ve uygulamalara düzenli olarak devam edilmelidir.

Please follow and like us:

Bir Cevap Yazın