Kaş Nasıl Boyanır: Kaş Boyama

Kaş Nasıl Boyanır: Kaş Boyama

Kaş boyama

Kaş boyama

Kaş şekli ve rengi yüz mimiklerini öne çıkarmaya yardımcı olurken estetik açıdan da önemlidir. Kaş rengi saç renginden bir ya da iki ton açık olmalıdır. Bu şekilde yüz daha aydınlık ve parlak görünür. Kaş rengini açmak için bir profesyonelden yardım alınmalıdır. Ancak evde de kaş rengi açılabilir. Kaş rengini açmak için bazı noktalara dikkat edilmesi gerekir.

Kaş rengi nasıl açılır: Kaş rengini açmak

1. Saç boyasıyla kaş rengi açma

– Kaş için saç boyası kullanmaktan kaçınılmalıdır. Saçlar için üretilen boyalar kimyasallar içerir. Bu maddeler saç rengini değiştirmek için uygundur. Ancak kaş rengini açmak ya da değiştirmek için uygun değildir.

– Saç rengini değiştirmek ya da açmak için kullanılan boyalar kaş ve kaş çevresine uygulandığında tüylerin sertleşmesine ve dökülmesine neden olabilir. Ayrıca hassas göz çevresine de zarar verir.

– Sakal için kullanılan boyalar da kaş için önerilmez.

2. Kaş boyama kiti

– Kaş rengini değiştirmek için kozmetik ürünler de kullanılabilir. Kaş boyama kitleri kaşların daha gür ve koyu görünmesinin yanı sıra kaş rengini de kırmaya yardımcı olur.

– Kaş boyama kitindeki açık ve koyu tonlar kaş rengine göre karıştırılarak ya da tek tek kullanılabilir. Seyrek kaşları koyulaştırmak için koyu tonlar kullanılırken rengini kırmak için ten rengine yakın tonlar kullanılabilir.

3. Kaş için tüy sarartıcı

– Kaşların rengini açmak için tüy sarartıcılar da kullanılabilir. Tüy sarartıcıların bazıları tüylerin gürleşmesine de yardımcı olur. Ancak kaşlardaki tüylerin biraz da olsa kalınlaşmasına neden olabilir. Bazı kişilerde alerji yapabileceği için 24 saat öncesinde kolun iç kısmına küçük bir alana uygulanarak test yapılması önerilir.

– Tüy sarartıcı içerisindeki talimatlara göre hazırlanır. Elde edilen karışım kaşlara sürülür. Kesinlikle gözlere temas etmemelidir. Bu nedenle dikkatli uygulanmalıdır. Kaşlar boya ile kapatılarak 4 dakika kadar beklenir. Kaşın rengini kırmak için ise 2 dakika beklenmesi yeterlidir. Kesinlikle 5 dakikadan fazla beklenmemelidir. Ardından bir peçete yardımı ile silinir. Yıkama jeli ile kaşlar ve yüz yıkanır.

4. Kaş boyası

– Kaşların rengini değiştirmek için kaşlar için özel olarak üretilen boyalar da vardır. Bu boyalar çeşitli renk seçeneklerine sahiptir.

– Kaş rengini açmak için öncelikle saç rengine uyan saç rengi seçilmelidir. Kaş boyası içerisindeki talimatlara göre boya karışımı hazırlanır. Ardından kulak çubuğu yardımı ile kaşlara uygulanır. Boya tüm kılları kapatacak şekilde uygulanmalıdır. Kaş boyalarında bekleme süresi genellikle 10 ila 15 dakika kadardır. Ancak her markada bekleme süresi farklı olabilir. Bu nedenle talimatlar okunmalıdır. Kaş rengini kırmak için daha az bekletilirken kaşın rengini değiştirmek ve açmak için daha fazle bekletilmesi gerekir.

– Bekleme süresinin ardından kaşlar ılık suya batırılmış bir bez ile silinir. Daha sonra yüz yıkama jeli ile yıkanır.

– Uygulama sırasında boyanın gözlere gelmemesine dikkat edilmelidir.

– Kaş boyaları ayda 1 kez uygulanabilir. Ancak daha sık kullanılması kaşlara ve cilde zarar verecektir.

– Kaş boyasından sonra koyu bir renk oluştuysa endişe edilmemelidir. Renk zamanla solacaktır. Eğer daha kısa sürede açılması isteniyorsa her gün kaşlar sabun ile hafifçe tek yönlü fırçalanarak temizlenebilir.

– Eğer kaş altındaki deride boya kaldıysa bu alan pamuklu çubuk ve silikon bazlı makyaj temizleyici yardımı ile silinebilir.

Kaş rengini kırmak için doğal çözüm:

– Kaş rengini açmak için evde de bir karışım hazırlanabilir. Biraz karbonat ile normal şampuan karıştırılır. Elde edilen hamur temiz bir fırça ile kaşlara uygulanır. Birkaç dakika bekletilir ve su ile durulanır. Uygulama ayda 1 ya da 2 kez yapılabilir. Daha sık yapılması cildin tahriş olmasına neden olabilir.

Please follow and like us:

Bir Cevap Yazın