Göbek Eritme Kürü: Göbek Eritmenin Yolları

Göbek Eritme Kürü: Göbek Eritmenin Yolları

Göbek eritmenin yolları

Göbek eritmenin yolları

Her kadın düz bir karına sahip olmak ister. Ancak fazla kilolar söz konusu olduğunda yağlanmanın oluştuğu ilk bölge karın bölgesidir. Seksi ve düz bir karın için düzenli egzersiz şarttır. Zayıf kişilerde bile spor yapılmadığında göbekte cilt sarkmaları ya da şiş bir görüntü oluşabilir. Göbek eritmek için düzenli egzersizin yanı sıra beslenme düzenine de dikkat edilmelidir.

Göbeği Eritme Yolları: Göbek Yağları İçin Diyet

1. Göbeği eriten yiyecekler: Badem

– Badem E vitamini, lif, protein ve magnezyum açısından zengin bir besindir. Bu içeriği ile yağ yakımını hızlandırıcı özellikler gösterir.

– Günde 8 ila 10 adet badem tüketilebilir.

2. Göbek eriten besinler: Fasulye

– Fasulye bol lif ve protein içerir. Bu özelliği ile yağ yakıcı etkiler gösterir.

3. Salatalık ile göbek eritme

– Salatalık su içeriği yüksek bir besindir. Ayrıca vücut sağlığı için faydalı olan kükürt ve silisyum açısından zengindir. Karın çevresindeki yağların hızlı yakılmasını sağlar.

– Salatalık dilimler halinde kesilir. Ardından üzerine birkaç damla limon suyu eklenir ve tüketilir. Günde iki kez tüketilebilir.

4. Göbek yağlarını eritme yolları: Süt ve tahıl

– Göbek yağlarının eritilmesi için kahvaltıda süt ve tahıl tüketilebilir. Tahıl ve süt meyveler ile birlikte de tüketilebilir.

5. Karın eritme yöntemleri: Limon ve kızılcık suyu

– Bir bardak ılık su içerisine 1 yemek kaşığı limon suyu eklenerek her sabah aç karna tüketilmesi önerilir. Limonlu su yağların daha hızlı yakılmasını sağlarken aynı zamanda kişiye enerji verir. Limon suyu tüketildikten 45 dakika sonra yemek yenmelidir.

– Alternatif olarak kızılcık suyu da düzenli olarak tüketilebilir.

6. Karın yağları nasıl eritilir: Sarımsak

– Karındaki fazla yağın eritilmesi için bazı besinler mutlaka beslenme düzenine eklenmelidir. Bu besinlerden biri de sarımsaktır. Sarımsak içerdiği bileşikler ile yağ yakımını hızlandırır.

– Biraz limon suyu ile 4 diş sarımsak karıştırılarak tüketilebilir. Sarımsağın keskin tadını bastırmak için bal da eklenebilir. Bu karışım yağ hücrelerinin hızla çözülmesine yardımcı olur.

7. Göbek eritme kürü İbrahim Saraçoğlu: Salatalık ve nane suyu

– Vücuttaki yağ hücrelerinin yakılması için salatalık ve nane suyu karışımı de etkili bir kür olarak kullanılır.

– 1 adet salatalık suyu ile biraz nane suyu, limon suyu ve zencefil karıştırılır. Elde edilen karışım bir gece bekletilir. Ertesi sabah süzülür ve gün boyunca tüketilir. Bu uygulama 4 ila 6 hafta boyunca düzenli olarak yapılabilir.

8. Karın Eritme Kürü: Hindistan cevizi yağı

– Hindistan cevizi yağında bulunan yağ asitleri metabolizma hızını artırmaya yardımcı olur. Aynı zamanda bölgesel yağların eritilmesini sağlar.

– Her gün 2 yemek kaşığı hindistan cevizi yağı yemeklere ve salatalara eklenerek tüketilebilir.

9. Kabak suyu

– Kabak lif açısından son derece zengindir. Aynı zamanda zayıflamaya yardımcı olan besinler arasındadır.

– Bir bardak kabak suyu düzenli olarak her gün tüketilebilir.

10. Kereviz

– Kereviz kan basıncını azaltmaya yardımcı olur. İçerdiği C vitamini ve kalsiyum ile genel sağlık için de son derece faydalıdır.

– Karın bölgesindeki yağları azaltmak için her gün yemeklerden önce bir bardak kereviz suyu tüketilebilir. Kereviz çorbası da beslenme düzenine eklenmelidir.

11. Omega 3 yağ asitleri

– Balık yağında da bulunan omega 3 yağ asitleri genel sağlık için faydalıdır. Kalp ve damar sağlığını korumasının yanı sıra kilo verme sürecinde de etkilidir.

– Kızarmış balık yerine haşlanmış ve ızgara balık tüketilebilir. Özellikler ton balığı, somon ve uskumru gibi yağlı balıkların tüketilmesi önerilir.

12. Chia tohumları

– Chia tohumları da omega 3 yağ asitleri açısından zengindir. Aynı zamanda antioksidanlar, lif, demir ve kalsiyum gibi besin öğelerini de içerir. Alfa linolenik asit içeren chia tohumları kahvaltıda ya da salatalar ile birlikte tüketilebilir.

13. Karın yağlarını eriten bitkiler: Kuş otu

– Kuş otu yağ yakıcı özelliklere sahiptir. Basen, bacak ve abdominal bölgedeki yağları azaltır. Ayırca kabızlık ve romatizmal hastalıklar için de önerilir.

14. Elma sirkesi

– Elma sirkesi asidik yapısı ile yağ hücrelerinin yakılmasını ve çözülmesini sağlar. Aynı zamanda sindirimi ve metabolizmayı da hızlandırır.

– Tüm öğünlerde iki yemek kaşığı elma sirkesi tüketilebilir.

15. Taze meyveler

– Göbek bölgesindeki yağların azaltılması için elma, portakal, domates, karpuz ve kiraz gibi meyveler tüketilebilir.

16. Su tüketimi

– Yağ yakma ve kilo verme sürecinde su tüketimine dikkat edilmelidir. Her gün düzenli olarak 3 litre kadar su içilmesi önerilir. Su tüketimi yağ yakımını hızlandırır.

17. Göbek eritme egzersizleri

– Göbek bölgesindeki yağların azaltılması için düzenli egzersiz yapılmalıdır. Özellikle karın ve bel bölgesindeki kasları çalıştıran egzersizler tercih edilebilir.

– Her gün düzenli olarak 30 dakika kadar yürüyüş yapılması önerilir.

18. Düzenli uyku

– Uyku eksikliği karın ve bel bölgesinde yağ birikmesine neden olur. Bu nedenle her gün 7 ila 8 saat kadar uyunması gerekir. Ayrıca her gün aynı saatlerde uyunmalı ve aynı saatlerde uyanılmalıdır.

19. Fıstık ezmesi

– 1 yemek kaşığı fıstık ezmesinde 8 gram protein ve 2 gram lif vardır. Ayrıca tekli doymamış yağ asitleri de içerir. Bu içeriği ile beslenme düzeninde olması önerilen gıdalar arasındadır.

20. Yeşil çay

– Yeşil çay diyet programlarına eklenmesi önerilen bitkilerden biridir. Hızlı kilo verilmesini sağlar ve göbek yağlarının yakılmasını hızlandırır.

– Bir bardak sıcak su içerisine biraz yeşil çay eklenir. 10 dakika demlenmesi beklendikten sonra süzülür ve tüketilir. Her gün 3 bardak kadar tüketilebilir.

21. Köri yaprakları

– Köri yaprakları sindirimi geliştirmeye yardımcı olur. Metabolizmayı hızlandırarak yağ yakım sürecini olumlu etkiler

22. Aloe vera suyu

– Aloe vera bitkisi birçok sağlık sorunu için önerilir. Cilt ve saç sağlığının yanı sıra bağırsaklar ve sindirim için de faydalıdır. Metabolizmayı hızlandırdığı için yağ yakımı için de önerilir.

– Biraz aloe vera suyu içerisine 1 çay kaşığı zerdeçal tozu ile 1 çay kaşığı kimyon tohumu tozu eklenir. Bu karışım her gün düzenli olarak tüketilir.

23. Göbeği eriten çaylar: Kimyon tohumu çayı

– Kimyon, rezene ve kişniş tohumu ile hazırlanan çay detoks etkisi yaratır. Vücuttaki serbest radikallerin dışarı atılmasını kolaylaştırır.

– Bir bardak kaynar suyun içerisine birer bardak rezene, kimyon tohumu ve kişniş tohumu eklenir. Demlenmesi için 10 dakika beklenir. Ardından süzülür ve tüketilir. Her gün düzenli olarak 1 ya da 2 bardak tüketilebilir.

24. Oolong çayı

– Oolong çayı günümüzde kilo vermek için kullanılan en etkili bitkisel çaylar arasındadır. Her gün 2 bardak kadar tüketilmesi daha hızlı kilo verilmesini sağlar.

Please follow and like us:

Bir Cevap Yazın