Dudakları Dolgunlaştırmak İçin Makyaj: Dudak Dolgunlaştırıcı Ruj

Dudakları Dolgunlaştırmak İçin Makyaj: Dudak Dolgunlaştırıcı Ruj

Dudak dolgunlaştırıcı ruj

Dudak dolgunlaştırıcı ruj

Dudakların daha dolgun be büyük görünmesi için pek çok doğal ve bitkisel çözüm vardır. Bu çözümlerin yanı sıra estetik çözümler de kullanılmaktadır. Ancak dudakları dolgun gösteren makyaj hilelerinden de faydalanılabilir.

Dudak dolgunlaştırmak için ne yapılmalı: Dudakları dolgunlaştırmanın yolları:

1. Dudak dolgunlaştıran ruj ve makyaj önerileri

– Dudakları dolgun göstermek için rujların yanı sıra dudak kalemleri de kullanılmalıdır. Öncelikle dudak kalemi ile dudak çerçevesinden daha büyük bir çerçeve çizilir. Bu çerçevenin içi ruj ile doldurulur. Ancak dudak kalemi ve rujun aynı renkte olması gerektiği unutulmamalıdır. Uygulamanın ardından dudaklara parlatıcı uygulandığında daha etkili sonuçlar alınacaktır.

– Daha doğal bir görünüm için nüde tonlar yani ten rengi tonlarına yakın renkler tercih edilmelidir. Açık renkli rujlar dudakların daha büyük görünmesine yardımcı olur. Canlı kırmızı ve pembeler de kullanılabilir.

– Dramatik renkler dudakların daha dolgun ve daha belirgin görünmesini sağlayacaktır.

– Doğal ve büyük dudaklar için mat rujlar ve boya kalemleri kullanılabilir. Aynı zamanda bu makyaj ürünlerinin kullanımı çok daha kolaydır.

2. Dudak dolgunlaştırıcı maske ve dudak dolgunlaştırıcı peeling

– Peeling uygulamaları ve maskeler de dudakların daha dolgun ve büyük görünmesinde etkilidir. Peeling uygulamaları dudaklardaki ölü ve kuru cilt dokusunun arındırılmasına yardımcı olur.

– Yumuşak kıllı bir diş fırçası kullanarak, yavaşça dudaklar fırçalanabilir. Bu işlemin çok bastırılmadan 20 saniye boyunca yapılması gerekir. Uygulama sonrasında dudaklarda şişme görülecektir.

– Şeker de en etkili peeling malzemelerinden biridir. Biraz şeker ile bal karıştırılarak dudaklara masaj yaparak uygulanabilir. Bir süre bekletilir ve dudaklar ıslak bir bez ile silinir.

– Kuru ve çatlamış dudaklar için de etkili olan peeling ve maske uygulamaları haftada 3 ya da 4 kez düzenli olarak yapılabilir.

3. Nemlendiri balmlar ve dudakları dolgunlaştıran kremler

– Dudakların sağlıklı ve dolgun görünmesi için ihtiyacı olan nemi alması gerekir. Bu nedenle dudak nemlendiriciler düzenli olarak kullanılabilir.

– Özellikle bitkisel içerikli doğal nemlendiricilerin kullanılması önerilir.

4. Koyu renkli dudak kremleri

– Koyu renkli dudak kalemleri de dudakların daha dolgun görünmesine yardımcı olur. Dudak kenarından biraz daha geniş bir şekilde dudak sınırları çizilebilir. Ancak çok dışarıda çizilmemelidir. Aksi halde kötü bir görüntüye neden olabilir.

– Dudak kenarlarının boş kalması dudakların küçük görünmesine neden olur. Bu nedenle dudak köşelerinin de koyu renkli kalem ya da rujlar ile boyanması önerilir. Daha dolgun bir görüntü için ise üst ve alt dudağın orta kısımlarına bir ton açık ruj ile hafif gölge yapılabilir.

– Dudak kalemleri makyaj için taban oluşturmak üzere de kullanılabilir. Tüm dudak öncelikle dudak kalemi ile boyanır. Ardından üzerinden ruj ile geçilir.

5. Dudakların dolgun gözükmesi için ne yapılmalı: Açık ve koyu renkleri karıştırmak

– Dudakların daha dolgun görünmesi için açık ve koyu renkteki makyaj malzemeleri karıştırılabilir. Normalde tek renk olarak sürülen rujlar doğal görünmez. Ancak iki rengin karıştırılması daha doğal bir görüntü ortaya çıkaracaktır.

– İlk olarak tüm dudağa koyu renkteki ruj uygulanır. Ardından dudak ortalarına açık renk uygulanır. Parmak uçları ile renklerin karışması sağlar. Dudak kenarları koyu bırakılmalıdır.

– Parlatıcı ile de aynı işlem yapılabilir. Tüm dudağa parlatıcı uygulandıktan sonra alt ve üst dudak ortasına ten renginde bir krem ya da fondöten sürülür. Hafifçe parmak uçları yardımı ile dağıtılır. Pırıltılı göz farı da kullanılabilir.

Please follow and like us:

Bir Cevap Yazın