Dudak Rengi Nasıl Açılır: Dudak Rengini Açmak İçin Bitkisel Çözümler

Dudak Rengi Nasıl Açılır: Dudak Rengini Açmak İçin Bitkisel Çözümler

dudak rengini açmak için bitkisel çözümler

dudak rengini açmak için bitkisel çözümler

Dudak rengini açmanın yolları:

Dudak rengini açmak için ne yapmalı: Dudak rengini açmanın yolları:

1. Dudakların renginin açılması  için sigarayı bırakmak 

– Dudakların rengi koyulaşmaması için sigara içilmemesi önerilir. Sigara içerisindeki nikotin cilt tonunun koyulaşmasına neden olur. Aynı zamanda cildi kurutur ve cilt kanseri riskini artırır.

2. Dudaklara evde bakım: Kahve ve çay

– Kahve ve çay gibi kafein içeren içeceklerin tüketilmesi de önerilmez. Bu içecekler de dudaklarda siyah lekelere ve koyulaşmalara neden olabilir.

3. Dudaklara doğal bakım: Güneş ışınları

– Güneş cilt için faydalı olsa da çok fazla maruz kalınması cildin zarar görmesine ve kurumasına neden olur. Dudaklarda yağ bezleri yoktur. Bu nedenle çok daha hassastır. Cilt gibi dudakların da güneşten korunması gerekir.

– Düzenli olarak dudak koruyucu balmlar ve dudak kremleri kullanılabilir. Yüksek koruma faktörlü ve bitkisel içerikli ürünler tercih edilmelidir.

4. Dudak bakımı için doğal yöntemler: Kozmetik ürünler

– Kullanılan kozmetik ürünlere de dikkat edilmelidir. Bazı ürünler cildin renginin koyulaşmasına neden olabilir. Bozulmuş ve son kullanma tarihi geçen ruj ve parlatıcılar kullanılmamalıdır. Ayrıca dudakların nemli kalmasına yardımcı olan ürünler de tercih edilebilir.

5. Dudak bakımı için pratik bilgiler: Cilt kuruluğu

– Dudakların koyulaşmasının nedenlerinden biri de dudak kuruluğudur. Bu nedenle düzenli olarak bir dudak nemlendiricisi kullanılması önerilir. Yoğun kıvamı ile vazelin kullanılabilir.

6. Dudak bakımı için ne yapılmalı: Vücudu nemli tutmak

– Cildin ve dudakların nemli kalması için vücudun da nemli tutulması önerilir. Her gün 13 ila 16 bardak su tüketilebilir. Ayrıca bitkisel çaylar ve sebze suları gibi sağlıklı içecekler de bol bol tüketilebilir.

7. Klorlu sudan kaçınmak

– Klorlu su, dudaklardaki pigmentlerin olumsuz etkilenmesine neden olur. Bu nedenle klorlu su ve tuzlu suya maruz kalındığında dudaklar temiz su ile durulanmalıdır.

8. Masaj

– Dudaklara her gün düzenli olarak masaj yapılabilir. Masaj kan akışını artırır ve cilt görünümünü düzgünleştirir.

9. Dudak peelingi

– Dudaklara düzenli olarak peeling uygulanabilir. Peeling uygulamaları cildin üzerindeki ölü deri hücrelerinin ve kirin arınmasına yardımcı olur.

– Yumuşak bir diş fırçası ile dudaklar hafifçe fırçalanır. Cilde zeytinyağı uygulanır ve cildin yağı emmesi beklenir.

10. Makyajı temizlemek

– Her gece yatmadan önce cilt makyajı gibi dudak makyajı da temizlenmelidir. Makyajın ciltte kalması da dudakların kurumasına ve koyulaşmasına neden olabilir.

11. Limon suyu

– Limon suyu etkili beyazlatıcı özelliklere sahiptir. Dudakların rengini açmak için de kullanılabilir.

– Biraz tatlı badem yağı ile limon suyu karıştırılır. Bu karışım dudaklara masaj yaparak uygulanır. Bir gece bekletilir ve ertesi sabah su ile durulanır.

– Limon suyu ile gliserin karışımı da dudaklara uygulanabilir. 10 dakika kadar dudaklarda bekletilir ve su ile durulanır.

12. Bal ve çilek

– Çilek de limon gibi beyazlatıcı etkilere sahiptir.

– Bir çay kaşığı bal ile iki çay kaşığı çilek püresi karıştırılır. Bu karışım dudaklara masaj yaparak uygulanır. Yarım saat kadar ciltte bekletilir ve su ile durulanır.

– Çilek beslenme düzenine de eklenebilir.

13. Süt kaymağı

– Dudakların rengini açmak için süt kaymağı da kullanılabilir.

– Biraz süt kaymağı ile şeker karıştırılır. Dudaklara masaj yaparak uygulanır. 15 dakika kadar ciltte bekletilir ve su ile durulanır. Düzenli olarak her gün uygulanması önerilir.

14. Gül yaprakları

– Gül yaprakları da dudakların rengini açmak için kullanılabilir.

– Birkaç adet gül yaprağı çiğ süt içerisinde bekletilir. Ardından ezilir ve hamur kıvamına getirilir. Elde edilen hamur dudaklara uygulanır. 15 dakika kadar bekletilir ve su ile durulanır. Uygulama günde 2 kez düzenli olarak yapılabilir.

Please follow and like us:

Bir Cevap Yazın