Doğum Çatlaklarına Lazer Tedavisi: Doğum Çatlakları İçin Lazer

Doğum Çatlaklarına Lazer Tedavisi: Doğum Çatlakları İçin Lazer

Doğum çatlakları için lazer

Doğum çatlakları için lazer

Hamilelik döneminde karnın büyümesi ile cilt de genişler ve esner. Cilt tipine bağlı olarak, nem oranı düşük ve esnek olmayan ciltlerde çatlak oluşumu yaygın olarak görülür. Cilt çatlakları özellikle karın bölgesinde görülse de diz arkası, basen ve kol altında da oluşabilir. Lazerle çatlak tedavisinin sonuçları kalıcı, iyileşme süreci ağrısız ve kısadır.

Hamilelik çatlaklarına lazer:

– Gebelik sonrası çatlaklar sık görülen bir cilt sorunudur. Gebelik sırasında kilo alınmasına bağlı olarak cilt genişler. Ciltteki çatlaklar beyaz ya da kırmızı çizgiler oluşturur. Karın bölgesinde oluşan bu çatlaklar kollar ve göğüs altı ya da bel ve kalçada da oluşabilir.

– Çatlaklardan kurtulmak için genellikle krem ve losyonlar kullanılır. Ancak bu çözümler uzun vadede etki eder. Daha kısa sürede sonuç almak için lazer tedavisi kullanılabilir.

– Lazerle çatlak tedavisinde lazer ışınları sorunlu cilt bölgelerine uygulanır. Lazer ışınları ciltteki kolajen ve elastin miktarını artırır. Cilt görünümünün düzelmesini sağlar.

Lazerli cilt çatlağı tedavisi yan etkileri:

– Lazerle cilt çatlağı tedavisi sonrasında ciltte kızarıklık, morluk ya da sıcaklık hissi oluşabilir. Bu belirtiler birkaç gün içerisinde kendiliğinden geçer. Kızarıklıkların ve olası şişliklerin azaltılması için soğuk uygulamalar yapılabilir.

– Ciltte hafif ağrı da yaşanabilir. Bu duruma doktora danışılarak ağrı kesici kullanılabilir.

– Cilt çatlakları için kullanılan lazer tedavisi yaklaşık 10 gün kadar sürer. Cildin durumuna göre birkaç seans gerekebilir.

Cilt çatlağı için lazer tedavisinin faydaları:

– Lazer çatlak tedavisi son derece güvenli ve kısa süren bir tedavidir. İyileşme süreci diğer yöntemlere göre daha kısadır. Cerrahi yöntemler gibi ciltte kesi olmadığı için ağrı ve acılı bir iyileşme süreci de yaşanmaz.

– Lazer tedavisi cilt tonunun düzelmesine de yardımcı olur. Ciltteki lekeleri azaltır ve cildin esnekliğini geri kazandırır.

– Lazer uygulamaları diğer tedavilere göre daha uygun fiyatlara sahiptir. Ayrıca sonuçları kalıcıdır.

Cilt için lazer tedavisinin riskleri:

– Lazer tedavisi her estetik çözümde olduğu gibi bazı riskler içerir. Başarısız uygulamalarda ciltte doku hasarı ya da cilt yanıkları oluşabilir.

– Yanıkların önlenmesi için uygulama sırasında cilde soğuk hava da verilebilir. Bu şekilde uygulama sırasında oluşan rahatsızlık hissi de en aza indirilir.

Cilt çatlakları için lazer uygulaması yoğun çatlak söz konusu olduğunda işe yaramayabilir. Bu nedenle eğer çatlaklar çok fazla ise cerrahi yöntemler denenmelidir. Cilt çatlakları için karın germe ve cilt germe uygulamaları yapılabilir. Bu uygulamalarda cilde ufak kesiler yapılır. Bu kesilerden cilt gerilir ve gerili şekilde sabitlenir. Ardından kesiler dikilir ve işlem bitirilir.

Hamlelik döneminde oluşan cilt çatlaklarının azaltılması için lazer tedavisi sık uygulanan tedavilerden biridir. Lazer tedavisi aynı zamanda cilt tonunu dengeler ve cildin onarılmasına yardımcı olur. Lazer tedavisi için alanında uzman ve eğitimli kişilere başvurulmalıdır. Ayrıca lazer uygulaması yapılan merkezin sağlık bakanlığı onaylı olması gerekir. Lazer uygulamaları genellikle emzirme döneminden sonra yapılır.

 Hamilelik döneminde çatlak oluşumunu önlemek için bazı önerilere de dikkat edilmelidir. Cildin nemli kalması için düzenli olarak krem ve losyon kullanılabilir. Ayrıca cilt sağlığının korunması için dengeli bir beslenme planı oluşturulmalıdır. Bol C vitamini tüketilmesi önerilir. Vitamin ve mineral açısından zengin taze sebzeler ile renkli meyveler beslenme düzenine eklenmelidir. Ayrıca bol miktarda su içilmelidir. Günde 3 litreye yakın su içilmesi cildin esnek kalmasına yardımcı olur. Hamilelik döneminde oluşan cilt çatlaklarının önlenmesi için doktora danışılarak merhem ve kremler de kullanılabilir.

Please follow and like us:

Bir Cevap Yazın