Cilt Kanserine Ne İyi Gelir: Cilt Kanseri İçin Bitkisel Tedavi

Cilt Kanserine Ne İyi Gelir: Cilt Kanseri İçin Bitkisel Tedavi

cilt kanseri için bitkisel tedavi

cilt kanseri için bitkisel tedavi

Cilt kanseri için doktor ve ilaç tedavilerinin yanı sıra bitkisel çözümler de uygulanabilir. Cilt kanseri için şifalı bitkiler şunlardır:

Cilt kanserinde bitkisel tedavi: Cilt kanserine bitkisel çözüm:

1.) Cilt kanserine iyi gelen bitkiler: Patlıcan özü

– Patlıcan özü içerdiği enzimler ile genel sağlığın korunmasına yardımcı olur. Özellikle cilt kanserine karşı koruma sağlar.

2.) Cilt kanserine şifalı bitkiler: Hindistan cevizi yağı

– Hindistan cevizi yağı içerdiği enzimler ile cilt kanseri için koruma sağlar.

– Biraz hindistan cevizi ile ezilmiş melatonin tableti ezilir ve hamur kıvamına getirilir. Elde edilen hamur cilde uygulanır. Bir süre ciltte bekletilir. Ardından ılık su ile durulanır.

3.) Cilt kanseri için şifalı bitkiler: Kırmızı yonca

– Kırmızı yonca özü düzenli olarak kullanıldığında cilt kanseri belirtilerinin azaltılmasına yardımcı olur. Aynı zamanda cilt lekelerini de azaltır.

– Biraz zeytinyağı içerisinde kırmızı yonca pişirilir. Ardından süzülür ve soğuması beklenir. Daha sonra cilde masaj yaparak uygulanır. Bir süre ciltte bekletildikten sonra ılık su ile durulanır.

4.) Cilt kanserine faydalı bitkiler: Narenciye yağları

– Portakal ve limon gibi besinlerin yağları cilt kanseri için en etkili çözümlerden biridir. Cildin onarılmasına yardımcı olurken aynı zamanda toksin ve serbest radikallerin dışarı atılmasını kolaylaştırır.

5.) Cilt kanserine iyi gelen yiyecekler: Keten tohumları

– Keten tohumu içerdiği omega 3 yağ asitleri ile cildin zararlı etkenlerden korunmasına yardımcı olur. Antioksidan özellikleri vardır. Güneşin zararlı ışınlarına karşı etkili koruyucu özellikleri vardır.

– Keten tohumları; balık yağı, zeytinyağı ve aspir yağı gibi yağlar ile karıştırılır. Bu karışım cilde uygulanır. Bir süre ciltte bekletilir ve su ile durulanır.

6.) Cilt kanserine faydalı besinler: Turpgiller

– Lahana, karnabahar ve brokoli gibi bitkilerin tüketilmesi önerilir. Tüm bu besinler cilt kanseriyle mücadele yardımcı olabilir.

7.) Cilt kanseri şifalı bitkiler: Pençe bitkisi özü

– Pençe bitkisi özü de cilt kanserine karşı son derece etkilidir. Çay şeklinde demlendikten sonra soğuması beklenir ve cilde pamuk yardımı ile uygulanır. Bir süre ciltte bekletilir ve su ile durulanır.

8.) Cilt kanseri doğal tedavi: Papatya ve lavanta

– Papatya ve lavanta yağları cilt yapısının onarılmasına yardımcı olur. Toksinlerin de ciltten arınmasına yardımcı olduğu için cilt kanserine karşı koruma sağlar.

– Biraz papatya yağı ile lavanta yağı karıştırılır. Ardından cilde uygulanır. Yaklaşık 30 dakika boyunca ciltte bekletildikten sonra ılık su ile durulanır.

9.) Buz uygulaması ve sandal ağacı yağı

– Sandal ağacı yağı anti-kanser özellikler içerir. Cilt kanseri oluşmasını engeller. Aynı zamanda cilt yapısını besler.

– Buz uygulaması ile birlikte sandal ağacı yağı da cilde uygulanabilir.

10.) İyot tüketimi sınırlaması

– Cilt kanserinden korunulması için iyot tüketiminin sınırlandırılması önerilir. Tuz oldukça az miktarda tüketilmelidir. Tuz tüketimi vücutta su tutulmasına neden olurken aynı zamanda cildin nemli kalmasını sağlar.

11.) Çalılık

– Çalılıklar kurutulduktan sonra birçok cilt sorunu için kullanılır. Çay şeklinde demlendikten sonra soğuması beklenir. Daha sonra süzülür ve pamuk yardımı ile cilde uygulanır. Bir süre ciltte kuruması beklendikten sonra ılık su ile durulanır.

– Bu bitki antioksidan flavonoidler içerir. İçeriği sayesinde ciltteki toksinlerin ve serbest radikallerin dışarı atılmasını sağlar.

Cilt kanseri nasıl önlenir?

– Güneşe çok fazla maruz kalınmamalıdır. Bu durum cilt kuruluğuna neden olurken aynı zamanda cilt kanserine neden olabilir.

– Yazın sabah ve akşamüstü dışarı çıkılabilir. Ancak öğlen saatlerinde kesinlikle dışarı çıkılmamalıdır.

– Güneşin yıkıcı etkilerinden korunmak için düzenli olarak yüksek koruma faktörlü güneş kremleri düzenli olarak kullanılabilir. En az SPF 30 değerindeki güneş kremlerinin kullanılması önerilir.

Cilt kanserinden şüpheleniliyorsa ya da ciltte yeni benler ve lezyonlar oluşuyorsa mutlaka en kısa zamanda bir cilt doktoruna gidilmelidir.

Please follow and like us:

Bir Cevap Yazın