Cilt Çatlakları Nasıl Geçer: Cilt Çatlaklarına Doğal Çözümler

Cilt Çatlakları Nasıl Geçer: Cilt Çatlaklarına Doğal Çözümler

cilt çatlaklarına doğal çözümler

cilt çatlaklarına doğal çözümler

Cilt çatlaklarının azaltılması için kozmetik çözümlere ek olarak bazı tavsiyelere uyulması önerilir. Cilt çatlaklarına bitkisel çözüm önerileri şunlardır:

Cilt çatlaklarına ne iyi gelir: Cilt çatlakları için bitkisel çözümler

1.) Cilt çatlaklarını önlemek için beslenme düzeni değişiklikleri

– Cilt çatlaklarının azaltılması için beslenme düzenine mutlaka dikkat edilmelidir. Kızartma ve yağlı besinler yerine sebze ve meyvelerin bol bol tüketilmesi önerilir.

– Omega yağ asitleri, vitaminler ve mineraller açısından zengin gıdalar beslenme düzenine mutlaka eklenmelidir. Özellikle A vitamini, C vitamini ve çinko gibi besin öğelerinin alınması önerilir. Bu besin öğeleri takviye olarak alınacaksa doz için mutlaka doktora danışılmalıdır.

2.) Cilt çatlaklarına hangi yağlar iyi gelir: Kakao yağı

– Kakao yağı cilt yapısının beslenmesine yardımcı olurken aynı zamanda cildi güçlendirir. Cilt hücrelerinin kendini onarmasına yardımcı olur.

– Biraz kakao yağı cilde masaj yaparak uygulanır. Bir süre cilt tarafında emilmesi beklenir. Daha sonra alan ılık su ile durulanır.

3.) Cilt çatlakları tedavi yöntemleri: Egzersiz

– Cilt çatlaklarının azaltılması için mutlaka düzenli olarak egzersiz yapılmadır. Düzenli egzersiz kan akışının düzene girmesine yardımcı olurken aynı zamanda kasları güçlendirir.

– Her gün 30 dakika kadar yürüyüş, merdiven çıkma, koşu ve bisiklet egzersizleri yapılabilir.

4.) Cilt çatlakları için yağlar: E vitamini

– E vitamini de cilt çatlakları için önerilen çözümler arasındadır. Cildin onarılmasına yardımcı olurken aynı zamanda cildi besler ve güçlendirir.

– Biraz E vitamini cilde doğrudan uygulanır. Bir süre ciltte bekletilir ve ılık su ile durulanır.

– E vitamini içeren besinler düzenli olarak tüketilebilir.

5.) Proteinler

– Protein içeren besinlerin tüketilmesi de cilt çatlaklarının azaltılmasına yardımcı olur. Bu besinler kas yapısının artmasını sağlar. Aynı zamanda cildin esnekliğini korur.

6.) Cilt çatlakları nasıl yok edilir: Yoga

– Cilt çatlaklarının azaltılması için düzenli olarak yoga yapılabilir. Yoga, kasların gerilmesine yardımcı olur. Beden ve zihin dengesinin korunmasını sağlar.

7.) Cilt çatlakları için krem

– Cilt çatlakları için özel kremler de kullanılabilir. Bu kremlerin düzenli olarak kullanılması cildin onarılmasına yardımcı olur. Aynı zamanda cilt yapısını besler ve elastik yapısının korunmasını sağlar.

8.) Cilt çatlaklarına iyi gelen yağlar: Bitkisel yağlar

– Cilt çatlaklarının azaltılması için bitkisel yağlar da kullanılabilir. Özellikle zeytinyağı ve hindistan cevizi yağı kullanılabilir. Bu yağlar biraz ısıtılır. Ardından cilde masaj yaparak uygulanır. Bir süre ciltte bekletilir ve su ile durulanır.

9.) Cilt çatlaklarına soğuk su

– Cilt çatlaklarının oluşmaması için sıcak su yerine soğuk su kullanılması önerilir. Sıcak su kullanılması cildin kurumasına neden olduğu için çatlak görünümünün artmasına neden olabilir. Soğuk su ise çatlak oluşumunu engellerken aynı zamanda cildin daha parlak olmasını sağlar.

10.) Cilt çatlakları için peeling

– Peeling uygulamalarının düzenli olarak yapılması ciltteki ölü deri hücrelerin ve kirin arınmasına yardımcı olur. Aynı zamanda çatlak görünümünün azaltılmasını sağlar.

– Biraz zeytinyağı ile şeker karıştırılır. Cilde masaj yaparak uygulanır. 15 dakika kadar bekletilir ve su ile durulanır. Uygulama her hafta birkaç kez düzenli olarak yapılabilir.

11.) Cilt çatlakları lazer tedavisi

– Lazer de kullanılan yaygın çözümlerden biridir. Cilt çatlaklarının azaltılmasına yardımcı olur. Ancak uzman birine yaptırılması gerektiği unutulmamalıdır. Birkaç seans içerisinde rahatsız edici görünüm azaltılabilir.

12.) Cilt çatlakları için yağ: Lavanta yağı

– Biraz lavanta yağı cilde masaj yaparak uygulanır. Bir süre ciltte bekletilir. Daha sonra ılık su ile durulanır.

– Uygulama her gün düzenli olarak yapılabilir.

13.) Cilt çatlakları için kahve limon

– Limon suyu asidik yapısı ile cilt sağlığının korunmasına yardımcı olur. Cildi temizler ve besler. Cilt çatlakları için de kullanılabilir. Kahve ise cildi canlandırır ve onarılmasını sağlar.

– Biraz limon suyu ile kahve karıştırılarak cilde doğrudan uygulanır. Bir süre ciltte kuruması beklenir. Ardından alan ılık su ile durulanır. Uygulama her gün düzenli olarak yapılabilir.

Please follow and like us:

Bir Cevap Yazın