Biodermogenesi Çatlak Tedavisi: Çatlaklara Biodermogenesi Tedavisi Fiyatı

Biodermogenesi Çatlak Tedavisi: Çatlaklara Biodermogenesi Tedavisi Fiyatı

Çatlaklara biodermogenesi tedavisi

Çatlaklara biodermogenesi tedavisi

Cilt çatlakları genel olarak cildin esnekliğini kaybetmesi nedeni ile oluşur. Cilt yapısı zamanla su kaybeder ve cilt altında kolajen üretimi azalır. Bu da cilt çatlaklarının oluşmasını tetikler. Çatlaklar özellikle karın bölgesinde, göğüs ve kalça bölgesinde ya da kol içlerinde görülür. Ani ve hızlı kilo alınıp verilmesi de cilt çatlaklarına neden olmaktadır. Ayrıca hormonal sorunlar ya da cildin yeterince esnek bir yapıya sahip olmaması da cilt çatlağı oluşmasını kolaylaştırır.

Cilt çatlaklarının azaltılması için doğal ve bitkisel çözümler yaygın olarak kullanılır. Ancak bu çözümler uzun vadede sonuç gösterir. Bu nedenle daha çok estetik çözümlere başvurulmaktadır. Biodermogenesi ile çatlak tedavisi günümüzde en sık uygulanan estetik çözümler arasındadır.

Biodermogenesi nasıl yapılır?

– Biodermogenesi tekniği cilt dokularının onarılmasını ve canlandırılmasını amaçlar. Bu nedenle dokulara zarar vermeyen bir yöntem olarak diğer çatlak tedavisi yöntemlerinden ayrılır. Cilt içerisindeki ölü hücrelerin canlanmasını sağlarken aynı zamanda cilt dokusunu gerginleştirir ve hücrelerin normalleşmesini sağlar.

– Biodermogenesi tedavisi ciltte kolajen üretimini artırır. Ayrıca elastin yapısını de destekler.

– Bu uygulama haftada 3 kez yapılabilir. Her uygulama yaklaşık 15 ila 20 dakika kadar sürer.

Biodermogenesi kimlere uygulanmaz, kimlere uygulanır?

– Biodermogenesi fiziksel açıdan sağlıklı kişilere uygulanmaktadır.

– Hormonal sorunları olan kişiler ile kalp pili olan kişilere önerilmez. Ayrıca herhangi bir protezi olan kişiler, kanser hastaları ya da epilepsi hastalarına da bu uygulama yapılmamalıdır. Hamileler ve emziren kadınlara uygulanması yan etkilere neden olabilir. Bu nedenle bu kişilere de uygulanmamalıdır.

– Biodermogenesi tekniğinin etkisi tedaviden sonra görülse de en etkili sonuç 3 ila 6 ay sonra görülür.

– Bu uygulama genellikle haftada 2 seans yapılır. En fazla 3 seans yapılmalıdır. Tedaviyi tekrar etmek için en az 6 ay beklenmesi gerekir.

– İşlem hamilelerdeki çatlaklar için uygulanacaksa süt verme döneminden sonra uygulanmalıdır.

Cilt çatlakları nasıl önlenir?

– Cilt çatlaklarının önlenmesi için ilk olarak kilo kontrol altına alınmalıdır. Kilo sabitlenmelidir. Hızlı kilo verilmesi ve alınması çatlakların temel nedenidir.

– Cildin nemli ve esnek kalması için tüketilen su miktarı artırılmalıdır. Her gün düzenli olarak 3 litre su içilebilir. Suyun yanı sıra diğer sıvıların da tüketimi mutlaka artırılmalıdır.

Cilt çatlakları cildin üst katmanından görünse de cildin alt katmanlarında oluşur. Bu nedenle tedavi sürecinde cildin alt tabakasına nüfuz etmesi sağlanmalıdır. Cilt kremleri ve diğer kozmetik ürünler cildin üst tabakasında kalır. Bu nedenle lazer tedavisi ya da biodermogenesi gibi cildin alt katmanlarına da etki eden tekniklerin kullanması önerilir. Ciltteki çatlaklar için lazer uygulamaları, kimyasal peeling, radyofrekan ve karboksiterapinin yanı sıra dermabrazyon ile cerrahi mezoterapi de kullanılan etkili estetik çözümler arasındadır. Bu tedaviler tek başına uygulanabileceği gibi birbirleri ile kombine edilerek de uygulanabilir. Cilt çatlakları tedavi edildikten sonraki süreçte cildin sağlıklı görüntüsünü korumak için beslenme düzenine dikkat edilmelidir. Sağlıklı sebze ve meyveler mutlaka beslenme düzeninde olmalıdır. Sağlıklı yağlar ile omega 3 yağ asitleri ve vitaminler açısından zengin bir beslenme düzeni oluşturulmalıdır. Ayrıca haftanın 4 ya da 5 günü düzenli olarak egzersiz yapılması önerilir. Özellikle çatlak oluşabilecek alanları, kalça ve basen gölgesi, karın bölgesi gibi alanları çalıştıran egzersizler yapılmalıdır. Biodermogenesi diğer estetik çözümler gibi alanında uzman kişilerde yapılmalıdır. Bu nedenle sertifikalı bir cilt güzellik merkezine danışılmalıdır. Eğer kişi için bu tedavi uygun değil ise çatlak tedavisi için başka estetik çözümler tercih edilebilir.

Biodermogenesi seans başı fiyatı 120-200 lira arası değişmektedir. Ortalama Biodermogenesi seans ücreti 150 tl dir.

Please follow and like us:

Bir Cevap Yazın