Bel Yağları Nasıl Erir: Bel Yağlarından Kurtulma

Bel Yağları Nasıl Erir: Bel Yağlarından Kurtulma

Bel yağlarından kurtulma

Bel yağlarından kurtulma

Fazla kilolar bazı kişilerde tüm vücuda yayılmaz. Bunun yerine bazı bölgelerde toplanır. Bölgesel yağlanma genetik ve vücut yapısı özelliklerine göre oluşabilir. Kimi insanlarda kalça ve göbek bölgesinde yağlanma oluşurken bazı kişilerde de bel bölgesinde oluşabilir. Bel bölgesi yağları kurtulması en zor yağlanma türlerinden biridir.

Beldeki yağları yok etmenin en kolay yolu: Beldeki yağlardan kurtulmak için öneriler:

Bel yağlarını eriten yiyecekler:

– Bel bölgesindeki yağların eritilmesi için ilk olarak beslenme düzenine dikkat edilmelidir. Daha çok sebze ve meyve tüketilmelidir.

– Yağlı besinler, fast food ürünler ile işlenmiş sağlıksız gıdalar kesinlikle tüketilmemelidir.

– Beyaz ekmek, beyaz makarna, beyaz pirinç gibi un ürünleri yerine kepekli un ürünlerinin tüketilmesi önerilir.

– Yağsız proteinler tüketilebilir. Yağsız süt ve süt ürünlerinin yanı sıra taze meyve ve sebze, balıklar ya da tavuk da beslenme düzenine eklenebilir. Su ve lif açısından zengin gıdalar da mutlaka tüketilmelidir. Özellikle marul, biber, brokoli, salatalık ve pancar gibi nişastalı olmayan sebzeler de tüketilebilir.

Bel yağlarını eriten hareketler: Beli incelten egzersizler

– Bel bölgesindeki yağların azaltılması için düzenli olarak egzersiz yapılması önerilir. Kardiyovasküler egzersizler en etkili çözümler arasındadır. Kardiyo egzersizleri genel sağlığın da korunmasını sağlar.

– Haftanın 3 ila 4 günü düzenli olarak kardiyo egzersizi yapılabilir. Düzenli egzersiz yapılması kasları geliştirirken aynı zamanda metabolizmayı da hızlandırır. Omuz, kol, sırt, karın, göğüs ve bacaklar kaslarını çalıştıran egzersizler önerilir.

Beldeki yağları eritmek için ne yapmalı: Su içmek

– Bel bölgesindeki yağların daha hızlı yakılması için bol bol su içilmesi önerilir. Her gün 3 litreye yakın su tüketilmesi kilo vermeyi kolaylaştırır.

– Öğün aralarında su tüketilmesi, iştahın azalmasına yardımcı olur ve tokluk hissi yaratır. Bu şekilde vücut için gerekenden daha fazla besin tüketilmez.

Göbek ve beldeki yağlar nasıl erir?

– Beslenme düzenine dikkat edildiği kadar uyku düzenine de dikkat edilmelidir. Her gün erken saatlerde uyunmalı ve erken uyanılmalıdır. Ayrıca her gün aynı saatte uyanılması önerilir.

– Uykusuzluk stres düzeyinin artmasına neden olabilir. Bu nedenle günde 7 ila 8 saat uyunması gerektiği unutulmamalıdır.

– Gece geç vakitlere kadar oturulması bel çevresinin genişlemesine neden olan temel etkenlerden biridir. Akşam yemeğinden sonra atıştırmalıklar tüketilmemeli, erken uyunmalıdır.

Bel bölgesindeki yağların azaltılması için yoga ve meditasyon gibi gevşeme egzersizleri de yapılabilir. Bu egzersizler stres seviyesinin de düşmesini sağlar.

Bel çevresi eritme ve inceltme için öneriler:

– Bel çevresinin incelmesi için belirli bir diyet planı uygulanmalıdır. Alınan kalori miktarının verilen kalori miktarından daha az olması gerekmektedir. Ayrıca aç kalınmamalıdır. Aç kalınması metabolizmayı yavaşlatır. Atıştırmalık olarak meyveler ve hafif besinler tüketilebilir. Yağsız yoğurt ya da elma gibi meyveler önerilir.

– Hızlı kilo vermek için uygulanan az kalorili diyetler sağlığın bozulmasına neden olabilir. Sağlıksız diyetler besin eksikliklerine neden olur. Bu da bağışıklığın olumsuz etkilenmesine sebep olur.

– Bel bölgesindeki yağların azaltılması için diyet programlarının yanı sıra düzenli egzersiz de yapılması gerektiği unutulmamalıdır. Özellikle bel ve çevresindeki kasları çalıştıran egzersizler tercih edilmelidir. Etkili bir egzersiz programı için bir spor salonuna başvurulabilir.

Bel çevresindeki yağlardan kurtulmak belirli bir süreç gerektirir. Bu süreç içerisinde beslenme düzeni ve egzersiz programlarına uyulması gerekir. Ancak bel bölgesindeki fazla yağların daha kısa sürede azaltılması isteniyorsa liposakşın gibi yağ aldırma yöntemleri de tercih edilebilir. Bu estetik çözümler için bir estetik cerraha başvurulmalıdır.

Please follow and like us:

Bir Cevap Yazın